1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiejsza niedziela jest w naszej wspólnocie dniem duchowego przygotowanie do zbliżającego się  odpustu  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Duchowemu przygotowaniu towarzyszy nam   ks. Zbigniew Drzał, proboszcz parafii św. Anny i Joachima z Gdańska Letnicy autor  książki  o całunie turyńskim: „ Ukaż mi swą Twarz – jak rozpoznać Boga we współczesnym świecie”. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć tę książkę oraz wesprzeć działalność duszpasterską prowadzoną przez ks. Zbigniewa.
  3. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek – święto Teresy Benedykty od  Krzyża – patronki Europy,

we wtorek – święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika,

w środę – wspomnienie św. Klary,

w czwartek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego męczennika,

w piątek – dzień fatimski,

w sobotę – święto rocznicy poświęcenia kościoła archikatedralnego w Gdańsku Oliwie,

w przyszłą niedzielę  –  uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to dzień odpustu w naszej konkatedralnej Bazylice. Zapraszamy do wspólnego świętowania. Suma odpustowa zostanie odprawiona pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego ks. Abp Tadeusza Wojdy o godz. 12.00.  

  1. W poniedziałek o godz. 19.30 w naszej Bazylice odbędzie się specjalny charytatywny koncert w wykonaniu młodych muzyków ze środkowej Afryki. W Republice Środkowoafrykańskiej, jednym z najuboższych państw świata, które od blisko dekady pogrążone jest w walkach zbrojnych i konfliktach, ponad połowa dzieci zmuszana jest do pracy fizycznej lub wcielana do wojska. Promowanie edukacji wśród najmłodszych mieszkańców tego kraju odbywa się głównie dzięki pracy i zaangażowaniu misjonarzy, którzy starają się pomagać utalentowanym dzieciom w dostępie do profesjonalnej edukacji i oderwaniu się od trudnej codzienności.  African Music School to wyjątkowa szkoła muzyczna założona przez polskiego kapucyna Benedykta Pączka, który stworzył miejsce, w którym afrykańskie dzieci mają szansę odkryć i rozwinąć swoje talenty oraz poczuć, że ich życie może  wyglądać inaczej. Serdecznie zapraszam na koncert.
  2. Zapraszamy w piątek na czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 18.30 modlitwą różańcową, następnie  Msza św. i procesja z figurą Pani Fatimskiej. Proszę przynieść ze sobą świece. 
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomowcy w środę o godz. 18.45.
  4. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego.
  5. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ