1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej bazylice misjonarza ze zgromadzenia ojców Oblatów, który głosi kazania a także rozprowadza kalendarze misyjne na 2020 rok. Kalendarze te, które stanowią cegiełki na wsparcie misji świętych można nabyć przy wyjściu z Bazyliki.
  3. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego męczennika

w środę – święto rocznicy poświęcenia kościoła archikatedralnego w Gdańsku Oliwie

w czwartek –  uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to dzień odpustu w naszej konkatedralnej Bazylice. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00.  

Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.  

w sobotę –  wspomnienie św. Jacka

  1. Zapraszamy we wtorek na czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 18.30 modlitwą różańcową, następnie  Msza św. i procesja z figurą Pani Fatimskiej. Proszę przynieść ze sobą świece. 
  2. W czwartek o godz. 20.30 w naszej Bazylice odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej , Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2019 – specjalny koncert, podczas którego usłyszymy Polski Chór Kameralny – pod dyrekcja Jana Łukaszewskiego oraz na organach zagra prof. Bogusław Grabowski .  Szczegóły na plakatach.            
  3. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
  4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marka Rzepkowskiego l. 62 z ul. Ogarnej i śp. Krystyny Karbowiak l. 87 z ul. Szerokiej. Dobry Jezu …
  5. Wszystkim życzymy Bożego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ