1. Bardzo serdecznie witam wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej wspólnocie o. Benedykta Pączka – kapucyna pracującego na misjach w Afryce. Ojciec głosi Słowo Boże na wszystkich Mszach św. a także zaprasza nas do duchowego i materialnego wsparcia. Przy wyjściu z Bazyliki ojciec zbiera ofiary na pomoc dla Afryki. Bóg zapłać.
 3. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza dziś na godz. 16.00 do Sali przy Kaplicy Królewskiej na comiesięczne spotkanie.
 4. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli prezbitera

w czwartek  święto św. Benedykta Patrona Europy

w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu bpa i męczennika

w sobotę wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

 1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45 przy figurze Madonny Pięknej Gdańskiej.
 2. Pragnę poinformować wszystkich, że w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w Bazylice odprawiane będą w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00  i 19.00. W dni powszednie o godz. 7.00 i 19.00.
 3. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
 4. Zapraszamy w sobotę 13 lipca na czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 18.30, następnie Msza św. połączona z procesją z figurą Matki Bożej. 102 lat temu od 13 maja do 13 października 1917 r. Matka Boża w Fatimie objawiała się trójce dzieci prosząc nas abyśmy odmawiali różaniec. Podejmijmy to wołanie Maryi. Serdecznie zapraszamy.
 5. We wszystkie piątki lipca i sierpnia w naszej Bazylice o godz. 20.15 odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej.  Serdecznie zapraszam.
 6. Trwa kampania społeczna Pokolenia dla Bazyliki – każdy może dedykować komuś złotą gwiazdkę-cegiełkę , która zawieszona zostanie na sklepieniu Bazyliki Mariackiej – największej ceglanej świątyni w Europie. Nabywając taką gwiazdkę pomagam w dziele renowacji tego niezwykłego kościoła. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 7. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
 8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wiesława Kroszel l. 60 z ul. Długi Targ i śp. Bronisławy Sumora l. 84 z ul. Stągiewniej. Dobry Jezu …
 9. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ