1. Bardzo serdecznie witam wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką, życzymy wszystkim miłego wypoczynku.
  2. W liturgii Kościoła:

w środę –  święto św. Tomasza Apostoła – dzień imienin ks. Tomasza pracującego w naszej parafii

w czwartek –  wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej

w sobotę –  wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – święto patronalne Apostolstwa Chorych

W tym tygodniu przyda pierwszy piątek i sobota miesiąca.

W piątek o godz. 17.00 w Kaplicy Królewskiej spowiedź pierwszopiatkowa dla dzieci a o godz. 17.30 nabożeństwo z komunią św. Zapraszamy.

  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45 przed figurą Pięknej Madonny Gdańskiej.
  2. Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w Bazylice odprawiane są w niedzielę o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i  00 .

W dni powszednie o godz. 7.00 i 19.00.

  1. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do tych, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali i zgłosili się do naszej diecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim, będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu.

Szczegółowe informacje na temat procedury zgłaszania się do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej Seminarium. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

  1. W każdy piątek lipca zapraszamy do Bazyliki Mariackiej na wspaniałe koncerty organowe, które odbywać się będą w ramach Festiwalu Organowego o godz. 20.15.
  2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
  3. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ