1. Bardzo serdecznie witam wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką . Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się wakacje a dla wielu z nas czas urlopu i wypoczynku. Niech Opatrzność Boża czuwa nad nami na wakacyjnych drogach. Życzymy wszystkim miłego wypoczynku.
  2. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

w piątek  –  święto św. Tomasza Apostoła – dzień imienin ks. Tomasza pracującego w naszej parafii

w sobotę –  wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej

W tym tygodniu przyda pierwszy piątek i sobota miesiąca.

  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45 przed figurą Pięknej Madonny Gdańskiej. 
  2. Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w Bazylice odprawiane są

W niedziele o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i  19.00.

W dni powszednie o godz. 7.00 i 19.00.

  1. W przyszłą niedzielę 5 lipca na Mszy św. o godz. 10.00 przeżywać będziemy uroczystość pierwszej komunii. Siedmioro dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa w komunii św. do swego serca. W sobotę 4 lipca o godz. 18.00 w kaplicy królewskiej spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców. Otoczmy te dzieci i ich rodziny naszą modlitwą.
  2. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do tych, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali i zgłosili się do naszej diecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim, będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury zgłaszania się do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej Seminarium. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
  3. W każdy piątek lipca zapraszamy do Bazyliki Mariackiej na wspaniałe koncerty organowe, które odbywać się będą w ramach Festiwalu Organowego o godz. 20.15.
  4. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego.
  5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Grędeckiej l. 88 z ul. Mariackiej. Dobry Jezu …
  6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ