1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
  2. Informujemy, że Metropolita Gdański specjalnym dekretem zniósł dyspensę od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Tym samym ks. arcybiskup zachęca nas wszystkich do gorliwej modlitwy i korzystania z sakramentów świętych, zwłaszcza z sakramentu pokuty i Eucharystii.
  3. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza  biskupa i męczennika

we wtorek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – w tym dniu szczególną modlitwą obejmujemy Ojca Świętego Franciszka i jego posługę.

w sobotę święto św. Tomasza Apostoła – dzień imienin ks. Tomasza 

W tym tygodniu przyda pierwszy czwartek,  piątek i sobota miesiąca.

  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45. Prośby i podziękowania, które chcemy powierzyć wspólnotowej modlitwie proszę składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.   
  2. Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w Bazylice odprawiane są w niedzielę o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i  19.00.

W dni powszednie o godz. 7.00 i 19.00.

  1. W przyszłą niedzielę 4 lipca na Mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy uroczystość 50-lecia kapłaństwa ks. seniora Prałata Włodzimierza Zduńskiego od kilku miesięcy posługującego naszej Bazylice. Ksiądz Jubilat przez ostatnie dziesięć lat pełnił funkcję proboszcza w parafii w Gdańsku Jelitkowie a wcześniej ponad dwadzieścia lat w parafii Matki Bożej Bolesnej w Gdańsku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynienia.
  2. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do tych, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by zgłaszali się do naszej diecezjalnej uczelni. Szczegółowe informacje podane na stronie internetowej Seminarium.
  3. W każdy piątek lipca i sierpnia o godz. 20.15 zapraszamy na koncerty organowe, które odbywać się będą w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego.
  4. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego.
  5. W miniony tygodniu odbyła się pogrzeb : śp. Mari Szewczyk l. 97 z ul. Ogarnej, śp. Krzysztofa Bałabuch l. 81 z ul. Św. Ducha oraz śp. Tadeusza Piątkowskiego l. 90 z ul. Ogarnej. Dobry Jezu…
  6. Wszystkim  życzymy zdrowia, miłej niedzieli  i błogosławionego tygodnia.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ