Ogłoszenia parafialne:

  1. Bardzo serdecznie witam wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką, życzymy wszystkim miłego wypoczynku.
  2. Wspólnotę Żywego Różańca oraz wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy na różańcu i comiesięczną wymianę tajemnic dzisiaj do Kaplicy Królewskiej na  godz. 16.00.
  3. W liturgii Kościoła:

we wtorek  święto św. Tomasza Apostoła – dzień imienin ks. Tomasza pracującego w naszej parafii

w środę wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej

w  piątek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – święto patronalne Apostolstwa Chorych

W tym tygodniu przyda pierwszy piątek i sobota miesiąca.

W piątek o godz. 17.00 w Kaplicy Królewskiej spowiedź pierwszopiatkowa dla dzieci a o godz. 17.30 nabożeństwo z komunią św. Zapraszamy.

  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45 przed figurą Pięknej Madonny Gdańskiej.
  2. Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w Bazylice odprawiane są w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i  19.00 . W dni powszednie o godz. 7.00 i 19.00. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy w Kaplicy Królewskiej.
  3. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do tych, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali i zgłosili się do naszej diecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim, będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu.

Szczegółowe informacje na temat procedury zgłaszania się do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej Seminarium. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

  1. W każdy piątek lipca zapraszamy do Bazyliki Mariackiej na wspaniałe koncerty organowe, które odbywać się będą w ramach Festiwalu Organowego o godz. 20.15.
  2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zofii Boczkowskiej l. 88 z ul Długi Targ. Dobry Jezu ….
  3. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.