1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się wakacje, a dla wielu z nas czas urlopu i wypoczynku. Niech Opatrzność Boża czuwa nad nami na wakacyjnych drogach.
  3. Dzisiaj, w przededniu liturgicznego wspomnienie bł. Doroty z Mątowów – naszej parafianki, która w latach 1361-1391 mieszkała w Gdańsku, na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy dziękować Bogu za przykład jej życia i modlić się za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciele i bł. Doroty o potrzebne łaski dla wszystkich małżeństw i rodzin. Na zakończenie Mszy św. w uroczystej procesji z wizerunkiem bł. Doroty przejdziemy ul. Mariacką, Dzianą, Chlebnicką i Piwną. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.
  4. W liturgii Kościoła:

– w poniedziałek – uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela

– we wtorek – wspomnienie bł. Doroty z Mątowów

– w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

– w sobotę – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień imienin ks. Piotra pracującego w naszej wspólnocie.

  1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przepiękne przygotowanie procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania za przygotowanie ołtarzy. Dziękuję osobom niosącym krzyż, chorągwie, feretrony. Bóg zapłać dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom, panu organiście, służbie porządkowej. Bardzo dziękuję za pięknie przyozdobione okna i obejścia waszych domów i liczny udział w procesji. Do czwartku w ramach oktawy uroczystości Bożego Ciała procesja w połączeniu z wieczorną Mszą św. o godz. 18:00.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo odprawiane jest w powiązaniu z wieczorną Mszą św.
  3. Pragnę poinformować, że z końcem czerwca kończy posługę w naszej parafii ks. kanonik Piotr Libiszewski na jego miejsce Metropolita Gdański przysyła ks. Adama Milewskiego. Ks. Piotr od 1 lipca rozpoczyna pracę w parafii św. Jana z Kęt w Rumii Janowie.  Dziękujemy bardzo ks. Piotrowi za jego piękną trzyletnią posługę w Bazylice Mariackiej i życzymy opieki Pięknej Madonny Gdańskiej.
  4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
  5. W minionym tygodniu odbyła się pogrzeb: śp. Wandy Rodziewicz, l.90,  mieszkała przy ul. Tkackiej. Dobry Jezu…
  6. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ