1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką .
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować Bogu za przykład życia bł. Doroty z Mątów i modlić się za jej wstawiennictwem  o potrzebne łaski dla wszystkich małżeństw i rodzin. Przypomnijmy, błogosławiona Dorota średniowieczna mistyczka i rekluza od 1363 roku przez 22 lata była naszą  parafianką, wraz ze swoim mężem mieszkała przy ul Długiej. To w naszej bazylice doznała cudu przemiany serca. Na zakończenie Mszy św. w uroczystej  procesji z wizerunkiem bł. Doroty przejdziemy ul. Mariacką, Dzianą, Chlebnicką i Piwną. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.
  3. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika

w czwartek – uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela

w piątek – wspomnienie bł. Doroty z Mątów

  1. Z okazji 45 rocznicy zatwierdzenia kultu bł. Doroty z Mątów przez papieża Pawła VI Fundacja Skrzydła organizuje w naszej bazylice w piątek o godz. 19.00 wernisaż wystawy „Średniowieczna historia bł. Doroty” połączony z wykładem pani prof. Marty Kowalczyk oraz z koncertem Scholi Gloriana Gedanensis. Serdecznie zapraszamy. 
  2. Pięćdziesiąt lat temu, 20 czerwca 1971 roku święcenia kapłańskie z rąk ks. bp. Lecha Kaczmarka przyjął posługujący od kilku miesięcy w  bazylice Mariackiej  senior prałat Włodzimierz Zduński. Uroczystości związane z złotym jubileuszem kapłaństwa ks. Prałata odbędą się w naszej bazylice w niedzielę 4 lipca na Mszy św. o godz. 12.00. Księdzu Jubilatowi już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy  wszystkich do wspólnej modlitwy dziękczynienia.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo odprawiane jest w powiązaniu z wieczorną Mszą św.
  4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
  5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb : Śp. Danuty Stefańskiej l. 59. Dobry Jezu …
  6. Życzymy wszystkim zdrowia, miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ