1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylię Mariacką.
  2. Zapraszamy dzisiaj na tradycyjne czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 17.30, następnie Msza św. i procesja z figurą Pani Fatimskiej.
  3. W liturgii Kościoła:

dzisiaj wspomnienie św. Antoniego z Padwy

w poniedziałek wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika

w czwartek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielewskiego zakonnika

  1. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Adam wraz ze swoimi kolegami kursowymi dziękować będzie Bogu za dar powołania kapłańskiego w 21 rocznicę święceń kapłańskich. Otoczmy kapłanów naszą modlitwą.
  2. W przyszłą niedzielę 20 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować Bogu za przykład  życia  bł. Doroty z Mątowów i modlić się za jej wstawiennictwem o potrzebne łaski dla wszystkich małżeństw i rodzin. Przypomnijmy, błogosławiona Dorota od 1363 roku przez 22 lata była naszą  parafianką, wraz ze swoim mężem mieszkała przy ul Długiej. Po Mszy odbędzie się również  procesja z wizerunkiem bł. Doroty, która przejdzie ul. Mariacką, Dzianą, Chlebnicką i Piwną. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.
  3. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 8.45 śpiewamy w Bazylice Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Serdecznie zapraszamy
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę  o godz. 18.45. Intencje: prośny i podziękowania można składać na kartkach do skarbony obok figury Pięknej Madonny Gdańskiej.    
  5. Wszystkim życzymy zdrowia, miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ