Wspominając męczeńską śmierć betlejemskich dzieci (28 grudnia), jak co roku odbyła się wieczorna msza święta w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku w intencji nienarodzonych dzieci z obrzędem duchowej adopcji.

Po Eucharystii, której przewodniczył bp. Zbigniew Zieliński większość uczestników mszy św. udała się w procesji ze świecami do naszej Bazyliki, aby przed Piękną Madonną Gdańską modlić się na różańcu za każde poczęte dziecko oraz za ich matki i ojców, aby byli odpowiedzialnymi rodzicami. Następnie odśpiewaliśmy suplikacje.

Sprawa obrony życia była jednym z najważniejszych wątków pontyfikatu Papieża Polaka. W 1999 r. w Łowiczu mówił: „zwracam się do wszystkich ojców i matek mojej Ojczyzny i całego świata, do wszystkich ludzi bez wyjątku: każdy człowiek poczęty w łonie matki ma prawo do życia!”. Dajmy więc świadectwo wierności nauczaniu naszego świętego Rodaka i upomnijmy się o prawo do życia dla wszystkich poczętych dzieci! Pamiętajmy, że zamiast aborcji zawsze istnieje możliwość oddania dziecka do adopcji.