1. Witamy bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W liturgii Kościoła:

– w piątek – pierwszy piątek miesiąca marca czcimy Najświętsze Serce Jezusa. Jest to również Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

– w sobotę – pierwsza sobota miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi.

  1. Dziś w Bazylice w Kaplicy Adoracji różaniec godz. 15:30, a po nim w salce spotkanie z wymianą tajemnic wspólnoty Żywego Różańca. Chętnych, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy do kontaktu z ks. Piotrem.
  2. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w piątek od godz. 17:30. Dzieci jak zawsze zapraszamy do spowiedzi do Kaplicy Królewskiej od godz. 16:30, a o godz. 17:00 nabożeństwo pierwszopiątkowe do Serca Jezusowego.  
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17:45. Prośby i podziękowania, które chcielibyśmy polecić wspólnej modlitwie proszę składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
  4. W tym tygodniu przypada tłusty czwartek tzn. że Wielki Post przybliża się dużymi krokami. Wielki Post rozpoczniemy środą popielcową 6 marca.
  5. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki – Pokolenia dla Bazyliki. I ty możesz zostać donatorem (dobrodziejem) Bazyliki mając swoją złotą gwiazdkę na sklepieniu tej największej ceglanej świątyni. Szczegóły na ulotkach i stronie internetowej Bazyliki Mariackiej.
  6. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, dwumiesięcznik biblijny Galilea oraz nasz parafialny Biuletyn.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: Lidi Kusielewicz, l. 67, ostatnio zamieszkałej w Meksyku. Dobry Jezu…
  8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.