1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo, a także czas podejmowania ofiar w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych używek.
  3. Dzisiaj przypada 29 rocznica święceń biskupich Metropolity Gdańskiego księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Otoczymy go naszą modlitwą. 
  4. W liturgii kościoła:

w środę – Popielec.

W tym dniu  Msze św. w Bazylice z obrzędem posypania głów popiołem w  o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.

Przypominamy że w Środę Popielcową obowiązuje tzw. post ścisły dotyczy on osób pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Osoby te zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz do ograniczenia ilości posiłków do trzech w ciągu dnia w tym jeden do syta.

Wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę na godz. 17.00.
  2. Droga Krzyżowa w Bazylice w każdy piątek po Mszy św. o godz. 7.30  oraz o godz. 17.00 Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali  oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w salce przy Kaplicy Królewskiej. Zapraszamy również sympatyków. Zapisy do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich pod nr Tele. 798 208 503 lub w zakrystii. Pokój i dobro.
  4. W dniu dzisiejszym przypada Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego – wszystkim przewodnikom składamy najserdeczniejsze życzenia. Z okazji tego dnia przewodnicy PTTK nieodpłatnie oprowadzają po różnych obiektach. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie. Dodam tylko, że dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 przewodnicy nieodpłatnie  oprowadzą po naszej Bazylice. 
  5. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz Parafialny Biuletyn.
  6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Barbary Stolarskiej l. 82 z ul. Szerokiej . Dobry Jezu…
  7. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ