OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Zwykła 11 lutego 2018. 

 

 

 1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Dzisiaj w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes przypada światowy Dzień Chorego na wieczornej Mszy św. będziemy się modlić w intencji chorych oraz udzielimy sakramentu chorych tym, którzy tego potrzebują
 3. Członków Świeckiego Zakonu św. Franciszka oraz sympatyków zapraszamy na spotkanie dziś o godz. 16:00 do salki obok Kaplicy Królewskiej.
 4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo, a także czas podejmowania ofiar w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych używek.
 5. Zapraszamy członków Akcji Katolickiej oraz chętnych na spotkanie nt. „Praktyki postne i pokutne katolików” w poniedziałek po mszy św. wieczornej do salki w domu parafialnym.
 6. W liturgii kościoła:  
  1. w środę – Popielec. W tym dniu Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 7.30 w Kaplicy Królewskiej i o godz. 18.00 w Bazylice. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje tzw. post ścisły. Osoby dorosłe zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz do ograniczenia ilości posiłków do trzech w ciągu dnia w tym jeden do syta.
 7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę na godz. 17.00.
 8. Droga Krzyżowa w Kaplicy Królewskiej w każdy piątek po Mszy św. o godz. 7.30 oraz o godz. 17.00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9. Już dziś informujemy, rekolekcje wielkopostne odbywać się będą w naszej parafii od II niedzieli Wielkiego Postu tj. od 25 lutego Naszym ćwiczeniom duchowym przewodniczyć będzie o. Zdzisław Duma z zakonu braci mniejszych kapucynów, a tematem przewodnim ma być życie i duchowość bł. Doroty. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach.
 10. Przypominamy, że podczas prowadzenie prac konserwatorskich Bazylika w dni powszednie otwarta będzie dla odwiedzających od godz. 8:00 do 18:00. Równocześnie w tych godzinach trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Przypominamy, że w ramach adoracji o godz. 15:00 codziennie odmawiana jest koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do poświęcenia kilku chwil na modlitwę w czasie adoracji.  
 11. Msze św. w Bazylice odprawiane będą tylko w niedziele i soboty wieczorem. W pozostałe dni tygodnia wszystkie Msze św. i nabożeństwa odbywać się będą w Kaplicy Królewskiej.
 12. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz Parafialny Biuletyn.
 13. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.