1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W liturgii Kościoła:

w  poniedziałek, wtorek i środę – przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W Polsce noszą one nazwę  Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne w te  dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży.  

w środę  –  wspomnienie św. Pankracego męczennika

w czwartek – wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej.

Jest to również 40 rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II .

13 maja 1981 roku w czasie audiencji na palcu św. Piotra w Rzymie kiedy papież przejeżdżał samochodem wśród zebranych pielgrzymów  zamachowiec Mahomet Ali Agca strzałami z pistoletu ciężko ranił Ojca Świętego.

w piątek – święto św. Macieja Apostoła

w przyszłą niedzielę  –  uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  1. Nabożeństwa majowe codziennie w Bazylice o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  2. Od piątku w ramach nabożeństwa majowego odmawiać będziemy modlitwy przypisane nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 przeżywać będziemy uroczystość Pierwszej Komunii św. Pięcioro dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmie Jezusa w komunii św. do swego serca. Otoczmy te dzieci i ich rodziny naszą modlitwą.
  4. W czwartek 13 maja rozpoczniemy w Bazylice czuwania fatimskie. Od maja do października każdego trzynastego dnia miesiąca spotykać się będziemy o godz. 17.30 aby poprzez wspólną modlitwę różańcową , Mszę św. i procesję z figurą Pani Fatimskiej prosić Boga o potrzebne łaski i miłosierdzie dla nas i całego świata. Serdecznie zapraszam.
  5. W sobotę 15 maja o godz. 10.00 w naszej Bazylice Metropolita Gdański ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda udzieli święceń kapłańskich 11 diakonom naszej archidiecezji. Proszę o modlitwę w intencji nowych kapłanów. Całość uroczystości będzie transmitowana na portalu oddziału gdańskiego Gościa Niedzielnego.
  6. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Czesławy Ćmira l. 87 z ul. Ogarnej oraz śp. Stanisławy Filbrandt l. 90 z ul. Piwnej.   Dobry Jezu ….
  8. Życzę wszystkim zdrowia i błogosławionego tygodnia.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ