OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Zwykła 4 lutego 2018. 

 

 

  1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W liturgii kościoła:

w poniedziałek – wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy

we wtorek – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

w sobotę – wspomnienie św. Scholastyki dziewicy

w przyszłą niedzielę  – wspomnienie NMP z Lourdes – XXVI Światowy Dzień Chorego

  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.45 w Kaplicy Królewskiej
  2. W przyszłą niedzielę 11 lutego o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza święta za  śp. generała  Ryszarda Kuklińskiego i zmarłych z Jego rodziny  oraz za duszę śp.  mjr Zygmunta Szyndzielarza-,,Łupaszke” i śp. Inkę  .

Zapraszam w imieniu Stowarzyszenia Godność.

  1. W przyszłą niedzielę 11 lutego w światowy Dzień Chorego na wieczornej Mszy św. modlić się będziemy w intencji chorych oraz udzielimy sakramentu chorych tym którzy tego potrzebują 
  2. Podczas prowadzenie prac konserwatorskich Bazylika w dni powszednie otwarta będzie dla odwiedzających od godz. 8.00 do 00. Równocześnie w tych godzinach trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Przypominamy, że w ramach adoracji o godz. 15.00 codziennie odmawiana jest koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do poświęcenia kilku chwil na modlitwę w czasie adoracji.

Msze św. w Bazylice odprawiane będą tylko w niedziele i soboty wieczorem. W pozostałe dni  tygodnia wszystkie Msze św. i nabożeństwa odbywać się będą w Kaplicy Królewskiej.

  1. Od poniedziałku drzwiami wejściowymi do wnętrza Bazyliki będą drzwi od ul Piwnej gdyż w wieży prowadzone będą prace związane z odbudową ostatniego sklepienia. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
  2. Pragniemy poinformować, iż w Telewizji Polskiej zostanie pokazany film o Ks. Józefie Zator-Przytockim – duszpasterzu Armii Krajowej, kawalerze orderu Virtuti Militari, więźniu politycznym i wieloletnim proboszczu Bazyliki Mariackiej. Film będzie można oglądnąć w następujące dni:

w TVP 1 –   8 lutego (w czwartek) – o godz. 23.30

w TVP 3 –   11 lutego (w niedzielę) – o godz. 19.00

  1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz Parafialny Biuletyn
  2. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.