1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i drogich gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W dniu dzisiejszym przypada 99 rocznica Zaślubin Polski z Morzem. Zaślubin tych dokonał gen. Józef Haller w Pucku 10 lutego 1920 r. wrzucając do morza platynowy pierścień.
  3. W poniedziałek w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes przypada XXVII Światowy Dzień Chorego, któremu towarzyszy motto: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” – wyjęte z Ewangelii według św. Mateusza. Na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w intencji chorych oraz będzie udzielany sakramentu chorych tym, którzy tego potrzebują.
  4. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się ferie zimowe. Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i bezpiecznego powrotu do codziennych zajęć.
  5. W liturgii kościoła:

– w czwartekświęto świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy

  1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz Parafialny Biuletyn.
  2. W czwartek, 14 lutego wieczorna Msza św. zostanie odprawiona za śp. prezydenta Pawła Adamowicza w miesiąc po śmierci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o spokój jego duszy.
  3. W minionym tygodniu odbył się pogrzeby: śp. Zdzisławy Schild, l. 84, mieszkającej przy ul. Ogarnej i śp. Waldemara Połoczanina, l. 90, mieszkającego przy ul. Chlebnickiej. Dobry Jezu…
  4. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.