1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W liturgii kościoła:

w środę – wspomnienie św. Scholastyki

w czwartek – wspomnienie NMP z Lourdes – światowy Dzień Chorego.

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 pożywać będziemy uroczystość związaną ze złożeniem wieczystych ślubów zakonnych przez dwie osoby świeckie z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Przy naszej parafii istnieje wspólnota osób świeckich, osoby te idąc śladami św. Franciszka realizują w życiu rodzinnym drogę rad ewangelicznych. Wszystkich  zainteresowanych tym rodzajem duchowości prosimy o kontakt w zakrystii.

  1. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszalnych. Można je ofiarować zarówno na żywych i umarłych. Pięknym zwyczajem jest np. zamawianie Mszy św. z okazji rocznicy ślubu. Korzystajmy z tej najpiękniejszej modlitwy Kościoła. Intencje można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym.
  2. Z inicjatywy pani Sylwii Garskiej-Chmarycz – finalistki programu Masterchef w dniu dzisiejszym przed bazyliką odbywa się charytatywny „Kiermasz Ciast” którego celem jest zebranie pieniędzy na leczenie małej  Laury, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 2 (SMA). Aby umożliwić rozwój dziecka rodzice i wielu ludzi o dobrych sercach starają się zdobyć fundusze na ten cel. Potrzebne jest 9 mln zł. Zebrano już blisko 5 milionów złotych.  Oprócz ciast można również na kiermaszu zakupić książeczkę którą napisała specjalnie ciocia małej Laurki. Jest to rymowana opowieść z przesłaniem, mówiąca o pomocy. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej akcji. 
  3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
  4. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ