1. Witamy bardzo serdecznie wszystkich parafian a także gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie. Naszym duchowym ćwiczeniom przewodniczyć będzie ks. Krzysztof Sagan – proboszcz parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Żukowie.

Nauki rekolekcyjne wygłaszane będą dzisiaj na wszystkich Mszach św. na nabożeństwie Gorzkich Żali oraz w poniedziałek i wtorek na Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcam do wzięcia udziału w rekolekcjach. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej w poniedziałek i wtorek od godz. 17.30.

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj w Bazylice o godz. 17.00.
 2. W piątek Droga Krzyżowa w Bazylice o godz. 8.00 i 17.00. Zapraszamy.
 3. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza dziś na godz. 15.00 na spotkanie formacyjne. Odbędzie się ono w Sali obok Kaplicy Królewskiej.
 4. Za tydzień niedziela Palmowa – czyli niedziela Męki Pańskiej. Tym samym rozpocznie się Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
 5. Już dziś informujemy, że Ceremonie Triduum Paschalnego odprawiane będą w Bazylice Mariackiej w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Natomiast Msza św. Rezurekcyjna z procesją zostanie odprawiona w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00, przewodniczyć jej będzie ks. bp. Zbigniew Zieliński.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną wręczone certyfikaty potwierdzające ufundowanie złotej gwiazdki – cegiełki wspierającej remont Bazyliki.

Kolejne 50 złotych gwiazd zostanie zawieszonych na sklepieniu Bazyliki, jest ich już 250.  Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcą i dobrodziejom wspierającym prace konserwatorskie prowadzone w Bazylice Mariackiej. Bóg zapłać.

 1. W dniu dzisiejszym hospicja opiekujące się terminalnie chorymi na terenie naszej archidiecezji wspólnie organizują po raz kolejny Pola Nadziei. Wolontariusze rozdając przepiękne żonkile zachęcają do składania datków na pomoc hospicjom. Wesprzyjmy to bardzo ważne i potrzebne dzieło. Bóg zapłać.
 2. Spotkanie sprawozdawczo wyborcze Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się jutro tj. w poniedziałek po mszy św. wieczornej  (ok 19:00) w sali na plebanii.
 3. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz Parafialny Biuletyn.
 4. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.