1. Witamy bardzo serdecznie wszystkich parafian a także gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W przyszłą niedzielę 28 marca o godz. 14.30 odbędzie się w Oliwie ingres nowego Metropolity gdańskiego ks. Abp Tadeusza Wojdy do katedry archidiecezjalnej w Gdańsku Oliwie. Otoczmy naszego nowego pasterza modlitwą.
  3. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie. Naszym duchowym ćwiczeniom przewodniczyć będzie Ojciec miłosierdzia kapucyn o.  Zdzisław Duma. Nauki rekolekcyjne wygłaszane będą dzisiaj na wszystkich Mszach św. na nabożeństwie Gorzkich Żali oraz w poniedziałek, wtorek i środę  na Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcam do wzięcia udziału w rekolekcjach.
  4. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.00.
  5. W liturgii Kościoła:

– w czwartek Uroczystość  Zwiastowania Pańskiego

– za tydzień  Niedziela Palmowa – czyli niedziela Męki Pańskiej, która rozpoczyna    Wielki Tydzień.

  1. W piątek Droga Krzyżowa w Bazylice o godz. 8.00 i 17.00. Zapraszamy.
  2. Już dziś informujemy, że Ceremonie Triduum Paschalnego odprawiane będą w Bazylice Mariackiej w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Natomiast Msza św. Rezurekcyjna z procesją zostanie odprawiona w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00, przewodniczyć jej będzie ks. bp. Zbigniew Zieliński.
  3. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz Parafialny Biuletyn.
  4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Władysława Musielak l. 86 z ul. Ogarnej  i  śp. Jerzego Poklewskiego-Koziełło  96 z ul. Chlebnickiej.  Dobry Jezu …
  5. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Szczęść Boże.

 

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ