Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

V Niedziela Wielkiego Postu ( 02.04.2017 r.)

V Niedziela Wielkiego Postu ( 02.04.2017 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkiego Postu

2 kwiecień 2017 roku.

 1. Witamy bardzo serdecznie wszystkich parafian a także gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. W dniu dzisiejszym przypada 12 rocznica powrotu do Domu Ojca papieża Jana Pawła II.
 3. Dzisiejsza niedziela jest dniem dziękczynienia za podniesienie przed 25 laty przez papieża Jana Pawła II do rangi Archidiecezji  i Metropolii diecezji gdańskiej. Uroczysta Msza św. jubileuszowa sprawowana przez kapłanów gdańskich  pod przewodnictwem  Metropolity Gdańskiego ks. Abp Sławoja Leszka Głódzia odprawiona zostanie dziś o godz. 13.00 w Archikatedrze Oliwskiej. Arcybiskup zaprasza do wspólnej modlitwy. Tę Msze św. będzie można również zobaczyć w telewizji Polonia.
 4. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj w Bazylice o godz. 17.00.
 5. W piątek Droga Krzyżowa w Bazylice o godz. 8.00 i 17.00. Zapraszamy.
 6. Za tydzień niedziela Palmowa – czyli niedziela Męki Pańskiej. Tym samym rozpocznie się Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
 7. Już dziś informujemy, że Ceremonie Triduum Paschalnego odprawiane będą w Bazylice Mariackiej w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Natomiast Msza św. Rezurekcyjna z procesja zostanie odprawiona w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00.
 8. W dniu dzisiejszym po raz szósty pomorskie hospicja przeprowadzają wspólną zbiórkę pieniędzy na rzecz swoich podopiecznych – Pola Nadziei. Puck, Gdynia, Sopot i Gdańsk będą mogły pokazać solidarność z osobami u kresu życia. Ulice zapełnią się wolontariuszami w żółtych koszulkach, którzy w zamian za datek na rzecz podopiecznych hospicjów będą wręczać żonkile.  Będzie żółto, będzie radośnie, będzie słonecznie! Pas nadmorski łączący miasta ośrodków-organizatorów stanie się trasą sztafety nadziei. Zapraszamy do dołączenia się w każdej możliwej formie!
 9. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz Parafialny Biuletyn.
 10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Dobrosławy Polak l. 71 z ul. Mariackiej. Dobry Jezu …
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD