Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

V Niedziela Wielkanocna (14.05.2017)

V Niedziela Wielkanocna (14.05.2017)

V Niedziela Wielkanocna

14 maja 2017 r.

 

  1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiaj w naszej parafii przezywamy uroczystość Pierwszej Komunii św. Na Mszy św. o godz. 10.00 – 19 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa w komunii św. do swego serca. Bardzo dziękuję ks. Piotrowi i wszystkim którzy brali czynny udział w przygotowaniu dzieci do tego ważnego wydarzenia. Składam staropolskie Bóg zapłać za przystrojenie Bazyliki i organizacje uroczystości.

Dzisiaj o godz. 16.30 w Bazylice specjalne nabożeństwo majowe dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Od poniedziałku dzieci wraz z rodzicami będą uczestniczyć w Białym Tygodniu modląc się podczas mszy św. o godz. 19.00 za rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwo, babcie i dziadków, nauczycieli i wychowawców oraz za chorych i cierpiących.

Otoczmy te dzieci i ich rodziny naszą modlitwą.

  1. W liturgii Kościoła:

we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika – patrona Polski

w czwartek  –wspomnienie św. Jana I papieża i męczennika  

  1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe na godz. 18.30.
  2. Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w Kaplicy Jezusa Miłosiernego. W ramach adoracji codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest wspólnie koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. W środę imieniny obchodzić będzie Metropolita Gdański ks. abp Sławoj Leszek Głódź. Jest to również dzień imienin wieloletniego wikariusza naszej parafii a obecnie proboszcza w Chłapowie ks.  Sławomira Skoblika . Pamiętajmy o nich w modlitwie.
  4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny biuletyn
  5. Wszystkim życzymy miłej niedzieli.

Szczęść Boże.

 

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD