1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W dniu dzisiejszym oddajemy cześć tym wszystkim którzy poprzez święte życie zjednoczyli się z Bogiem i cieszą się chwałą nieba. Do tradycji należy również odwiedzanie cmentarzy i modlitwa za zmarłych. Jednak w tym roku z racji trwającej pandemii i związanych z tym obostrzeń sanitarnych nie jest to możliwe. Wszystkie cmentarze zostały pozamykane do 2 listopada włącznie. Dlatego zachęcamy aby modlitwa za naszych zmarłych popłynęła z naszych domów. Przy zapalonej świecy, wpatrując się w krzyż pomódlmy się za swoich zmarłych. Wcześniej warto otworzyć rodzinny album i odbyć pełną wspomnień duchową wędrówkę przypominającą swoich bliskich zmarłych.

Dzisiaj Msza św. o godz. 12.00 zostanie odprawiona za wszystkich zmarłych parafian, za zmarłych wspominanych w wypominkach oraz  zmarłych duszpasterzy którzy pracowali w Bazylice Mariackiej. Dzisiaj o godz. 17.30 różaniec z wypominkami za zmarłych.

  1. W poniedziałek przypada wspomnienie wiernych zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny.

Msze św. w Bazylice  o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. O godz. 17.30 odmówiony zostanie różaniec z wypominkami za zmarłych.

W dzień zaduszny Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona za wszystkich zmarłych wspominanych w tegorocznych wypominkach, za zmarłych parafian oraz za śp. Prezydenta Pawła Adamowicza w dniu jego urodzin. Zapraszamy.

  1. Różaniec z wypominkami za zmarłych w Bazylice codziennie o godz. 17.30.  Przypominamy, że z woli papieża Franciszka przez cały listopad każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej może uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest pobożna nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych oraz w intencjach Ojca Świętego.
  2. W liturgii kościoła:

we wtorek – wspomnienie św. Karola Boromeusza biskupa

w tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.

Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze Madonny Pięknej Gdańskiej.

  1. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. za zmarłych. Msza św. jest to szczególnym darem którym możemy obdarować naszych zmarłych przodków. Jest również możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich. Pamiętajmy o tych którzy odeszli a być może bardzo potrzebują naszej modlitwy.
  2. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Tadeusza Owczarza l. 72 z ul. Ławniczej, śp. Anny Jarmuła l. 89 z ul. Szerokiej i śp. Kazimierza Andrzejaka l. 77 z Grobli I. Dobry Jezu …
  3. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz specjalny numer czasopisma biblijnego Galilea poświęcony św. Janowi Pawłowi II.
  4. Pomódlmy się o ustanie pandemii, o zdrowie za zakażonych i siłę dla medyków. Zdrowaś Mario .

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ