1. Witamy bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień odpustu w naszej konkatedralnej Bazylice. Na wszystkich mszach św. okoliczne kazanie odpustowe głosi sercanin o. Zdzisław Świniarski natomiast sumie  odpustowej, która  zostanie odprawiona o godz. 12.00  przewodniczyć  będzie i słowo Boże wygłosi ks. abp Tadeusz Wojda Metropolita Gdański.

Uroczystość Wniebowzięcia Maryi nazywana jest również świętem Matki Bożej Zielnej – na wszystkich Mszach św. święcimy przynoszone kwiaty i zioła.

  1. Dzisiaj o godz. 20.30 w naszej Bazylice odbędzie się specjalny koncert odpustowy, podczas którego usłyszymy Polski Chór Kameralny – pod dyrekcją  Jana Łukaszewskiego oraz na organach zagra prof. Bogusław Grabowski . 
  2. W liturgii Kościoła:

we wtorek  wspomnienie św. Jacka

w piątek wspomnienie św. Bernarda opata i Doktora Kościoła

w sobotę wspomnienie św. Piusa X papieża

  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45.
  2. Odpustowy upominek. Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki przygotowało dodruk przepięknego albumu o naszej bazylice- KORONA GDAŃSKA ze zdjęciami Dariusza Kuli i opisami w języku polskim i angielskim Janusza Trupindy. Normalna cena albumy wynosi 100 zł. Dzięki udzielonemu wsparciu przez sponsora uczestnicy uroczystości odpustowych mogę ten album nabyć za połowę ceny tj. 50 zł. – jest to cegiełka na renowację naszej bazyliki. Albumy do nabycia przy wyjściu z bazyliki.
  3. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego.
  4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janisława Nowak l. 79 z ul. Grobla I.
    Dobry Jezu …
  5. Wszystkim życzymy zdrowia o opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ