1. Witam wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W dniu dzisiejszym w ramach obchodzonego w Gdańsku od 1 do 11 czerwca Święta Wolności i Solidarności o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za 30 lat wolności. Natomiast w  poniedziałek o godz. 16.30 w Bazylice odbędzie się wspólna modlitwa przedstawicieli różnych religii i wyznań. Razem będziemy dziękować Bogu za dar wolności i prosić o potrzebne łaski dla naszej umiłowanej Ojczyzny – Polski. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  3. W liturgii Kościoła:

w  poniedziałek wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

w środę wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika

w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Królowej

w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha świętego

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dzieci o godz. 16.30 w kaplicy królewskiej. Po spowiedzi nabożeństwo połączone z komunią świętą.
  2. W przyszłą sobotę o godz. 24.00 w Bazylice rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem biskupa, na którą przybędą różne wspólnoty modlitewne, które wcześniej w kościołach stacyjnych starego miasta trwać będą na modlitwie do Ducha świętego. Serdecznie zapraszamy.
  3. Zapraszamy codziennie przez cały czerwiec na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo to odprawiane jest na zakończenie wieczornej Mszy św.
  4. Bractwo Żywego Różańca zaprasza na wspólną modlitwę różańcową do kaplicy Miłosierdzia Bożego w Bazylice Mariackiej dziś o godz.15.30. Po modlitwie wymiana tajemnic w sali obok Kaplicy Królewskiej. 
  5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie z Igorem Wojciechowskim na temat: „Doktryna Organizacji Świadkowie Jehowy” w poniedziałek 10 czerwca o godz. 18.30 do sali parafialnej przy ul. Plebania.
  6. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, dwumiesięcznik biblijny Galilea  oraz nasz parafialny biuletyn.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Zofii Lubackiej l. 88 z ul. Ogarnej. Dobry Jezu …..
  8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ