1. Witam wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii św.

Na Mszy św. o godz. 10.00 –  pięcioro dzieci  po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa w komunii św. do swego serca. Bardzo dziękuję rodzicom , ks. Adamowi i wszystkim którzy brali czynny udział w przygotowaniu dzieci do tego ważnego wydarzenia.

Otoczmy te dzieci i ich rodziny naszą modlitwą.

  1. W liturgii Kościoła:

w czwartek wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny kapłana

w sobotę wspomnienie św. Rity z Cascii

w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha świętego

  1. W przyszłą sobotę, w noc zesłania Ducha Świętego o północy w Bazylice rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem biskupa, na którą przybędą różne wspólnoty modlitewne, które wcześniej w kościołach stacyjnych starego miasta trwać będą na modlitwie do Ducha świętego. Serdecznie zapraszamy.
  2. We wtorek 18 maja na Mszy św. o godz. 18.00 dziękować będziemy Panu Bogu za 30 lat kapłaństwa poprzedniego  proboszcza  Bazyliki  Mariackiej ks. bpa Zbigniewa Zielińskiego oraz posługującego w naszej parafii ks. Tomasza Frymarka.

Księża jubilaci wraz ze swoimi kolegami z kursu 18 maja 1991 roku w naszej bazylice z rąk  biskupa Tadeusza Gocłowskiego przyjęli święcenia kapłańskie. Zapraszam na wspólną modlitwę dziękczynną połączoną z błaganiem o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

  1. Nabożeństwo majowe w Bazylice codziennie  o godz. 17.30.
  2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego. 
  3. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli  i błogosławionego tygodnia.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ