1. Witam wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii św.

Na Mszy św. o godz. 12.00 – 13 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa w komunii św. do swego serca. Bardzo dziękuję ks. Piotrowi i wszystkim którzy brali czynny udział w przygotowaniu dzieci do tego ważnego wydarzenia. Składam staropolskie Bóg zapłać za przystrojenie Bazyliki i organizacje uroczystości.

Dzisiaj o godz. 16.30 w Bazylice specjalne nabożeństwo majowe dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Od poniedziałku dzieci wraz z rodzicami będą uczestniczyć w Białym Tygodniu modląc się podczas nabożeństwa majowego i Mszy św. o godz. 18.00 za rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwo, babcie i dziadków, nauczycieli i wychowawców oraz za chorych i cierpiących.

Otoczmy te dzieci i ich rodziny naszą modlitwą.

  1. Od dzisiaj rozpoczynamy w Bazylice czuwania fatimskie. Od maja do października każdego trzynastego dnia miesiąca spotykać się będziemy o godz. 17.30 aby poprzez wspólną modlitwę różańcową , Mszę św. i procesję z figurą Pani Fatimskiej prosić Boga o potrzebne łaski i miłosierdzia. Serdecznie zapraszam. To pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie połączone będzie z dziękczynieniem, jakie dzieci wraz ze swoimi rodzicami pragną złożyć Jezusowi w rocznice pierwszej komunii św.
  2. W liturgii Kościoła:

w  poniedziałek święto św. Macieja Apostoła

w środę – święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski

w czwartek – przypada dzień imienin ks. Abp Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.  

w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha świętego

  1. W przyszłą sobotę o godz. 24.00 w Bazylice rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem biskupa, na którą przybędą różne wspólnoty modlitewne, które wcześniej w kościołach stacyjnych starego miasta trwać będą na modlitwie do Ducha świętego. Serdecznie zapraszamy.
  2. Nabożeństwo majowe w Bazylice codziennie  o godz. 17.30.
  3. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, dwumiesięcznik biblijny Galilea  oraz nasz parafialny biuletyn.
  4. Członków Akcji Katolickiej i sympatyków zapraszamy na spotkanie do sali parafialnej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  5. Uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w następną niedzielę na Mszę św. o godz. 18:00, a po niej do sali domu parafialnego na spotkanie i dzielenie się doświadczeniem wspólnej drogi.
  6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Ptak, l. 95 z ul. Szerokiej oraz śp. Henryki   Rzepkowskiej, l, 73  z ul.  Ogarnej. 
  7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli  i błogosławionego tygodnia.

PROBOSZCZ
BAZYLIKI MARIACKIEJ