1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W dniu dzisiejszym przeżywamy w liturgii uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Jest to dzień odpustu w Bazylice Archikatedralnej w  Oliwie.

  1. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek  święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

we wtorek wspomnienie św. Justyna męczennika – Dzień dziecka.

w czwartek   Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa

w piątek   pierwszy piątek miesiąca

w sobotę  wspomnienie św. Bonifacego męczennika – pierwsza sobota miesiąca.

  1. W Uroczystość Bożego Ciała z zachowaniem przepisów sanitarnych odbędzie się tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 10.00 w Bazylice Mariackiej i przejdzie ulicami starego miasta do Bazyliki św. Brygidy.  Modlitwie naszej przewodniczyć będzie Metropolita Gdański abp Tadeusz Wojda.  Bardzo proszę osoby od lat zaangażowane w organizacje procesji o pomoc. Proszę również o przyozdobienie trasy procesji. Niech w oknach naszych domów pojawią się oznaki religijne.

W  Boże Ciało Msze św. w bazylice o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00  i o godz. 18.00.

  1. Próba dla dzieci sypiących kwiatki w środę o godz. 17.00 przed Kaplicą Królewską. Prosimy parafian o przyniesienie kwiatów dla dziewczynek w środę na próbę lub w czwartek przed procesją. 
  2. W piątek o godz. 6.30 z naszej Bazyliki rusza dwudniowa piesza pielgrzymka śladami Błogosławionej Doroty do Mątowów Wielkich organizowana przez środowisko Gdańskiego Ruchu Pielgrzymkowego. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce. Przypomnijmy, że bł. Dorota wraz ze swoim mężem mieszkała przez wiele lat przy ul. Długiej, i to modląc się w naszym kościele doznała łaski przemiany serca. W związku z wymarszem pielgrzymki w piątek Msza św. poranna zostanie odprawiona wyjątkowo o nie o godz. 7.00 lecz o godz. 6.30.
  3. Po przerwie związanej z czasem pandemii zapraszamy członków Żywego różańca na spotkanie które odbędzie się w niedzielę 30 maja o godz. 15.30 w sali przy Kaplicy Królewskiej. W czasie spotkania nastąpi zmiana tajemnic różańcowych, proszę przynieść ze sobą książeczkę odmawianej tajemnicy.
  4. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odbywać się ono będzie codziennie na zakończenie wieczornej Mszy św.  
  5. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.                                                           

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ