1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W dniu dzisiejszym przeżywamy w liturgii uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to dzień odpustu w Bazylice Archikatedralnej w
  3. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek  wspomnienie św. Brata Alberta Chmielewskiego zakonnika

w czwartek-  Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa

w piątek  – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika 

  1. W Uroczystość Bożego Ciała procesja rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w Bazylice Mariackiej i przejdzie ulicami starego miasta do Bazyliki św. Brygidy. W Bazylice w Boże Ciało Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.00 i o godz. 18.00

Bardzo proszę osoby od lat zaangażowane w organizacje procesji o pomoc. Proszę również o przyozdobienie trasy procesji. Niech w oknach naszych domów pojawią się oznaki religijne.

  1. Próba dla dzieci sypiących kwiatki w środę o godz. 17.00 przed Kaplicą Królewską. Prosimy parafian o przyniesienie kwiatów dla dziewczynek w środę na próbę lub w czwartek przed procesją. 
  2. W piątek o godz. 6.30 z naszej Bazyliki rusza dwudniowa piesza pielgrzymka śladami Błogosławionej Doroty do Mątowów Wielkich organizowana przez środowisko Gdańskiego Ruchu Pielgrzymkowego. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce. Przypomnijmy, że bł. Dorota wraz ze swoim mężem mieszkała przez wiele lat przy ul. Długiej, i to modląc się w naszym kościele doznała łaski przemiany serca. W związku z wymarszem pielgrzymki w piątek Msza św. poranna zostanie odprawiona wyjątkowo o nie o godz. 7.00 lecz o godz. 6.30.
  3. W przyszłą niedzielę 23 czerwca,  w przededniu liturgicznego wspomnienie bł. Doroty z Mątów – naszej parafianki,  na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować Bogu za przykład jej życia i modlić się za jej wstawiennictwem o potrzebne łaski dla wszystkich małżeństw i rodzin.

W tym dniu odbędzie się również specjalne procesja z wizerunkiem bł. Doroty, która przejdzie ul. Mariacką, Dzianą, Chlebnicką i Piwną. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

  1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
  2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Władysława Stech l. 65 z ul. Chlebnickiej. Dobry Jezu …
  3. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.