1. Witamy wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Przeżywmy dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego- Trzech Króli. Na wszystkich Mszach  święcimy kredę, którą  można zabrać i oznaczyć drzwi swojego domu.

Tradycyjna forma oznaczenia drzwi to –  K + M + B 2019 pochodzi od inicjałów Mędrców lub formuła coraz bardziej popularna C + M + B  2019 nawiązująca do Christus mansionem benedicat – Chrystus błogosławi mieszkanie. Użyte znaki „+” nie są znakami dodawania, tylko symbolami Chrystusa, który jednoczy i błogosławi.

  1. Dzisiaj o godz. 12.00 sprzed Bazyliki Mariackiej rozpocznie się IX Gdański Orszak Trzech Króli – do udziału w barwnym przemarszu serdecznie wszystkich zachęcamy.
  2. Trwa wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Szczegółowy plan Kolędy znajduje się w Biuletynie Parafialnym i na stronie internetowej Bazyliki . W dni powszednie kolęda rozpoczynać się będzie  o godz. 16.00 w soboty i niedziele o godz. 14.00.

Uwaga  – Ministranci nie będą dzień wcześniej zapowiadać kolędy.

  1. Zainteresowanych pielgrzymką do Guadalupe w Meksyku zapraszamy do kontaktu z Piotrem.
  2. Są wolne intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. Można to uczynić w zakrystii oraz w biurze parafialnym. Przyjmujemy również msze gregoriańskie za zmarłych.
  3. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz czasopisma katolickie
  4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb : śp. Jacka Łonckiego 65, z ul. Tkackiej  oraz   śp. Janiny Zielińskiej   l. 95  z ul.  Ogarnej.  Dobry Jezu …
  5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.