OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

  1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką . Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się wakacje a dla wielu z nas czas urlopu i wypoczynku. Niech Opatrzność Boża czuwa nad nami na wakacyjnych drogach.
  2. Dzisiaj, w przededniu liturgicznego wspomnienie bł. Doroty z Mątów – naszej parafianki, która w latach 1361-1391 mieszkała w Gdańsku,  na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować Bogu za przykład jej życia i modlić się za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciele i bł. Doroty o potrzebne łaski dla wszystkich małżeństw i rodzin. Na zakończenie Mszy św. w uroczystej  procesji z wizerunkiem bł. Doroty przejdziemy ul. Mariacką, Dzianą, Chlebnicką i Piwną. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

Na dzisiejsze święto Poczta Polska przygotowała specjalny znaczek pocztowy z wizerunkiem bł. Doroty z obrazu znajdującego się w Bazylice Mariackiej. Przed wejściem do  Bazyliki ustawione jest specjalne stoisko na którym  można nabyć ten znaczek. Parafia nasza natomiast przygotowała specjalną kartkę pocztową – Gdańsk – miastem bł. Doroty z Mątów – którą bezpłatnie rozdajemy z zachętą abyśmy ją dzisiaj wysłali do swojej rodziny lub znajomych z pozdrowieniami i modlitwą którą dzisiaj na zakończenie każdej Mszy św. wspólnie odmówimy. Niech w naszej codzienności będzie więcej zgody, serdeczności i prawdziwej chrześcijańskiej miłości.  

  1. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek – wspomnienie bł. Doroty z Mątów

w czwartek – wspomnienie św. Ireneusz biskupa i męczennika – dzień imienin ks. Proboszcza

w piątek uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła – dzień imienin ks. Piotra pracującego w naszej wspólnocie

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie na godz. 18.00. Nabożeństwo odprawiane jest w powiązaniu z wieczorną Mszą św.
  2. Pragniemy poinformować, że w lipcu i sierpniu Msze św. w Bazylice odprawiane będą w dni powszednie o godz. 7.00 i 19.00 a w niedzielę o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i 19.00. W czasie wakacji nie ma Mszy św. w Kaplicy Królewskiej.
  3. Wspólnotę Żywego Różańca oraz wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy na różańcu i comiesięczną wymianę tajemnic do Kaplicy Królewskiej w następna niedzielę (1 lipca) na  godz. 16.00.
  4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
  5. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.