OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Chrystusa Króla 26 listopada 2017 r.

 

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą w roku liturgicznym. W dniu dzisiejszym w kościołach w całej Polsce odmawiany jest Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. My również na zakończenie Mszy św. odmówimy ten Akt.

Dzisiejsza uroczystość jest również świętem patronalnym  Akcji Katolickiej.

  1. W dniu dzisiejszym przypada 39 rocznica śmierci śp. ks. prałata Józefa Zator-Przytockiego – proboszcza naszej parafii w latach 1962-1978, kapłana Niezłomnego, który swoją miłość i wierność do Kościoła i Polski okupił strasznym prześladowaniem i wieloletnim więzieniem.

Dzisiaj o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. za śp. Ks. Józefa Zator-Przytockiego, który pochowany jest w naszym kościele w Krypcie Kapłanów Gdańskich.

  1. Zapraszamy dziś wspólnotę Żywego Różańca i chętnych na wspólna modlitwę różańcową i wymianę tajemnic na godz. 17:00 do Kaplicy Królewskiej.
  2. W liturgii kościoła:

w czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca grudnia.

Spowiedź pierwszopiatkowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30 w Kaplicy Królewskiej. O godz. 17.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa połączone z Komunią św. Zapraszamy wszystkie dzieci.

W piątek i sobotę księża odwiedzą chorych z komunią św. Nowych chorych proszę zgłaszać w zakrystii. Tymczasowa zakrystia mieści się w Sali rajców, obok konfesjonału.

  1. Za tydzień rozpoczynamy czas Adwentu – jest to okres radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Już dziś informujemy, że w adwencie roraty odprawiane będą w dni powszednie o godz. 6.30 w Kaplicy Królewskiej. W czasie Adwentu poranne Msze św. w dni powszednie odprawiane będą w Kaplicy Królewskiej natomiast wieczorne w Bazylice.
  2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.45.
  3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn a także dwumiesięcznik biblijny Galilea.
  4. W minionym tygodniu odbył się pogrzebśp. Czesława Peszyńskiego, l. 90, z ul. Ogarnej.   Dobry Jezu …
  5. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłej niedzieli i Bożego tygodnia.