1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą w roku liturgicznym.

Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

  1. W poniedziałek przypada 40 rocznica śmierci śp. ks. prałata Józefa Zator-Przytockiego – proboszcza naszej parafii w latach 1962-1978, kapłana Niezłomnego, który swoją miłość i wierność do Kościoła i Polski okupił strasznym prześladowaniem i wieloletnim więzieniem.

Dzisiaj o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. za śp. Ks. Józefa Zator-Przytockiego, który pochowany jest w naszej Bazylice  w Krypcie Kapłanów Gdańskich.  Od dzisiaj można w kruchcie bazyliki oglądać przygotowaną przez IPN wystawę o ks. Zatorze.

  1. W liturgii kościoła:

w piątek – święto św. Andrzeja Apostoła

w sobotę pierwsza sobota  miesiąca grudnia czcimy Niepokalane Serce Maryi.

  1. Za tydzień rozpoczynamy czas Adwentu – jest to okres radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Już dziś informujemy, że w adwencie roraty odprawiane będą w dni powszednie o godz. 6.30 w Kaplicy Królewskiej. W czasie Adwentu poranne Msze św. w dni powszednie odprawiane będą w Kaplicy Królewskiej natomiast wieczorne w Bazylice.
  2. We wtorek przypada kolejna rocznica Bitwy pod Oliwą. 28 listopada 1627 roku polska flota której przewodził Admirał Arend Dickmann pokonała eskadrę okrętów szwedzkich. Grób Admirała Dickmanna znajduje się w naszej Bazylice. We wtorek Marynarka Wojenna od godz. 9.00 do 12.00 wystawi uroczysta wartę przy grobie admirała.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.45.
  4. Zapraszamy dzisiaj wspólnotę Żywego Różańca i sympatyków na wspólną modlitwę różańcową o godz. 16:00 do kaplicy Miłosierdzia Bożego w Bazylice. Po modlitwie zapraszamy na rozmowę przy stole w sali obok Kaplicy Królewskiej. 
  5. W pierwszą Sobotę miesiąca kapłani udadzą się do zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną.
  6. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, dwumiesięcznik biblijny Galilea oraz nasz parafialny Biuletyn.
  7. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłej niedzieli i Bożego tygodnia.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ