1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą w roku liturgicznym.

Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym  Akcji Katolickiej.

  1. We wtorek przypada 41 rocznica śmierci śp. ks. prałata Józefa Zator-Przytockiego – proboszcza naszej parafii w latach 1962-1978, kapłana Niezłomnego, który swoją miłość i wierność do Kościoła i Polski okupił strasznym prześladowaniem i wieloletnim więzieniem.

Dzisiaj o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. za śp. Ks. Józefa Zator-Przytockiego, który pochowany jest w naszej Bazylice  w Krypcie Kapłanów Gdańskich. 

  1. W liturgii kościoła:

w sobotę  – święto św. Andrzeja Apostoła

  1. Za tydzień rozpoczynamy czas Adwentu – jest to okres radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Już dziś informujemy, że w adwencie roraty odprawiane będą w dni powszednie o godz. 6.30 w Kaplicy Królewskiej. W czasie Adwentu poranne Msze św. w dni powszednie odprawiane będą w Kaplicy Królewskiej natomiast wieczorne w Bazylice.
  2. W czwartek przypada kolejna rocznica Bitwy pod Oliwą. 28 listopada 1627 roku polska flota której przewodził Admirał Arend Dickmann pokonała eskadrę okrętów szwedzkich. Grób Admirała Dickmanna znajduje się w naszej Bazylice. W czwartek Marynarka Wojenna od godz. 9.00 do 12.00 wystawi uroczysta wartę przy grobie admirała.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.45.
  4. W minioną niedzielę z okazji Dnia Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w żałobie, do puszek zebraliśmy 1370 zł. Cała suma zostanie przekazana do Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku.  Bóg zapłać. 
  5. Zapraszamy dzisiaj wspólnotę Żywego Różańca i sympatyków na wspólną modlitwę różańcową o godz. 16:00 do kaplicy Miłosierdzia Bożego w Bazylice. Po modlitwie zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
  7. W minionym tygodniu odbyła się pogrzeb: śp. Barbary Przybylskiej lat 87 z ul. Piwnej i śp. Zbigniewa Jujki l. 84 z ul. Focha. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  8. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłej niedzieli i Bożego tygodnia.

 

 PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ