1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą w roku liturgicznym.

Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym  Akcji Katolickiej.

  1. W czwartek przypada 42 rocznica śmierci śp. ks. prałata Józefa Zator-Przytockiego – proboszcza naszej parafii w latach 1962-1978, kapłana Niezłomnego, który swoją miłość i wierność do Kościoła i Polski okupił strasznym prześladowaniem i wieloletnim więzieniem.

W czwartek  o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za śp. Ks. Józefa Zator-Przytockiego, który pochowany jest w naszej Bazylice  w Krypcie Kapłanów Gdańskich. 

  1. Za tydzień rozpoczynamy czas Adwentu – jest to okres radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Już dziś informujemy, że w adwencie roraty odprawiane będą w dni powszednie o godz. 6.30 w Bazylice Mariackiej.
  2. W sobotę przypada kolejna rocznica Bitwy pod Oliwą. 28 listopada 1627 roku polska flota której przewodził Admirał Arend Dickmann pokonała eskadrę okrętów szwedzkich. Grób Admirała Dickmanna znajduje się w naszej Bazylice.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.

Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze Madonny Pięknej Gdańskiej.

  1. Przypominamy, że z woli papieża Franciszka przez cały listopad każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej może uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych oraz w intencjach Ojca Świętego.
  2. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
  3. W minionym tygodniu odbyła się pogrzeb: śp. Zbigniewa Bramskiego l. 96 z ul. Kotwiczników. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  4. W związku z trwającą epidemią koronawirusa prosimy wszystkich o zachowanie wskazań dotyczących bezpieczeństwa epidemiologicznego podawanych przez służby sanitarne.
  5. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłej niedzieli i Bożego tygodnia.
  6. Za przyczyną Matki Bożej pomódlmy się o ustanie epidemii, o zdrowie dla wszystkich zakażonych i siły dla medyków. Pod Twoją obronę

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ