1. Przeżywamy oktawę świąt Bożego Narodzenia. Witam wszystkich parafian i gości w naszej wspólnocie parafialnej. Dzisiejsza uroczystość zwraca naszą uwagę na wartość i rolę rodziny. Módlmy się i troszczmy o to aby nasze rodziny były mocne wzajemną miłością, niech Najświętsza Rodzina z Nazaretu otacza nas swoją łaską.
  2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałego przeżywania świąt. Szczególne podziękowania dla kapłanów za posługę w konfesjonale. Z serca pragnę podziękować za przygotowanie wystroju świątecznego Bazyliki i Kaplicy Królewskiej.  Podziękowania dla panów którzy pomogli w ustawieniu choinek i ich wystrojeniu. Wszystkim  z serca składam staropolskie Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy do sali obok Kaplicy Królewskiej Członków Żywego Różańca, Świeckiego Zakonu św. Franciszka, parafialnego Koła Caritas i Akcji Katolickiej oraz Apostołów Miłosierdzia i Redakcję Biuletynu zapraszamy na wspólne spotkanie świąteczne .
  4. W liturgii kościoła:

w poniedziałek – wspomnienie św. Sylwestra – ostatni dzień Roku Pańskiego 2018

we wtorek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

w środę  – wspomnienie św. Grzegorz z Nazjanzu

w czwartek  – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus

w przyszłą niedzielę –   Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.

  1. W poniedziałek, w ostatni dzień roku 2018 zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo dziękczynno-błagalne połączone z Mszą św. dziękczynną na zakończenie roku – godz. 18.00. Wspólnie odśpiewamy uroczyste Ciebie Boga wysławiamy i suplikacje.
  2. We wtorek uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2019.

Msze św. odprawiane będą w Bazylice o godz. 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00.  W Nowy Rok nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

  1. W przyszłą niedzielę – w uroczystość Trzech Króli o godz. 12.00 sprzed Bazyliki Mariackiej rozpocznie się IX Gdański Orszak Trzech Króli – do udziału w barwnym przemarszu serdecznie wszystkich zapraszamy.
  2. Trwa wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Szczegółowy plan Kolędy znajduje się w Biuletynie Parafialnym i na stronie internetowej Bazyliki . W dni powszednie kolęda rozpoczynać się będzie  o godz. 16.00 w soboty i niedziele o godz. 14.00.

Uwaga  – Ministranci nie będą dzień wcześniej zapowiadać kolędy.

  1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. siostry Beaty Marianny Przewłockiej l. 100 ze Zgromadzenia sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Panna która pracowała w Bazylice w latach 1966 – 1999 i  śp. Roman Bodarski l.91 z ul. Św. Ducha. Dobry Jezu …
  2. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się  Nowym Roku. Niech Matka Boża otacza nas płaszczem swojej miłości. Szczęść Boże.