1. Przeżywamy oktawę świąt Bożego Narodzenia. Witam wszystkich parafian i gości w naszej wspólnocie parafialnej. Dzisiejsza uroczystość zwraca naszą uwagę na wartość i rolę rodziny. Módlmy się i troszczmy o to aby nasze rodziny były mocne wzajemną miłością, niech Najświętsza Rodzina z Nazaretu otacza nas swoją łaską.
  2. Z serca pragnę podziękować za przygotowanie wystroju świątecznego Bazyliki.  Wszystkim  z serca składam staropolskie Bóg zapłać.
  3. W liturgii kościoła:

w poniedziałek – święto Świętych Młodzianków

w czwartek – wspomnienie św. Sylwestra – ostatni dzień Roku Pańskiego 2020

w piątek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

w sobotę – wspomnienie św. Grzegorz z Nazjanzu.

  1. W czwartek, w ostatni dzień roku 2020 zapraszamy  na nabożeństwo dziękczynno-błagalne połączone z Mszą św. dziękczynną na zakończenie roku. Wspólnie odśpiewamy uroczyste Ciebie Boga  wysławiamy i suplikacje.

Msza św. wieczorna  w sylwestra rozpocznie się o  godz. 17.00 z powodu zakazu wychodzenie z domu po godz. 19.00 jaki został ogłoszony w związku z obostrzeniami związanymi z  pandemią.

  1. W Nowy Rok Msze św. odprawiane będą w Bazylice o godz. 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00. 1-go stycznia nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
  2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Jadwigi Ziembickiej 93 z ul.Długiej oraz śp. Ryszarda Sielewicza l. 67 z ul. Złotników. Dobry Jezu …
  3. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się  Nowym Roku. Niech Matka Boża otacza nas płaszczem swojej miłości. Szczęść Boże.  

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ