Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Święto Ofiarowania Pańskiego.

2 lutego obchodziliśmy  święto Ofiarowania Pańskiego. W polskiej tradycji jest nazywane  świętem  Matki Bożej Gromnicznej. W Kościele zachodnim święto zostało wprowadzone w VII w. W Rzymie w tym dniu odbywała się najstarsza maryjna procesja, której uczestnicy nieśli zapalone świece. Prawdopodobnie ta procesja do największego sanktuarium rzymskiego – bazyliki Matki Bożej Większej – nadała świętu Pańskiemu charakter maryjny. Również w naszej Bazylice odbyła się procesja ze świecami, która jest symbolem naszego pielgrzymowania do nieba. Świece chrzcielne – gromnice  mają nam w tym dniu przypomnieć, o wkroczeniu w światło wiary, która prowadzi przez życie.

Zakończyliśmy, zgodnie z Polską tradycją, śpiewać kolędy: ostatnia kolęda, która wybrzmiała w tym roku liturgicznym, to: „Triumfy Króla niebieskiego”, którą zaśpiewaliśmy z podziałem na role przy majestatycznym akompaniamencie organisty: prof. Bogusława Grabowskiego.

 

[gallery_bank type=”images” format=”thumbnail” title=”true” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”pic_id” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”107″]

 

 

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD

37 ludzie podążają BMWNMP

Skontaktuj się z nami :

Nazwa:

E-mail:

Verification Image

Wpisz numer z góry: