Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Święto Ofiarowania Pańskiego.

Święto Ofiarowania Pańskiego.

2 lutego obchodziliśmy  święto Ofiarowania Pańskiego. W polskiej tradycji jest nazywane  świętem  Matki Bożej Gromnicznej. W Kościele zachodnim święto zostało wprowadzone w VII w. W Rzymie w tym dniu odbywała się najstarsza maryjna procesja, której uczestnicy nieśli zapalone świece. Prawdopodobnie ta procesja do największego sanktuarium rzymskiego – bazyliki Matki Bożej Większej – nadała świętu Pańskiemu charakter maryjny. Również w naszej Bazylice odbyła się procesja ze świecami, która jest symbolem naszego pielgrzymowania do nieba. Świece chrzcielne – gromnice  mają nam w tym dniu przypomnieć, o wkroczeniu w światło wiary, która prowadzi przez życie.

Zakończyliśmy, zgodnie z Polską tradycją, śpiewać kolędy: ostatnia kolęda, która wybrzmiała w tym roku liturgicznym, to: „Triumfy Króla niebieskiego”, którą zaśpiewaliśmy z podziałem na role przy majestatycznym akompaniamencie organisty: prof. Bogusława Grabowskiego.

 

 

 

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD

46 ludzie podążają BMWNMP
Twitter Pic Zadrozny Twitter Pic OpercomP Twitter Pic Laurencj Twitter Pic Inspirac Twitter Pic Przybysz Twitter Pic kongreso Twitter Pic Krzysio_ Twitter Pic eRPe1975
Skontaktuj się z nami :

Nazwa:

E-mail:

Verification Image

Wpisz numer z góry: