Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

SKARBONKA: JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA DLA RODZINY Z ALEPPO

SKARBONKA: JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA DLA RODZINY Z ALEPPO

Akcja Caritas „Jałmużna Wielkopostna” polega na składaniu, przez okres Wielkiego Postu, ofiar pieniężnych do przygotowanych skarbonek. Pełne skarbonki zostaną przyniesione w Wielką Sobotę do kościoła i przekazane Parafialnemu Zespołowi Caritas, który pragnie przekazać środki na 6 miesięczną pomoc syryjskiej rodziny z  Aleppo, według programu „Rodzina Rodzinie” (rodzinarodzinie.caritas.pl). Przez sześć miesięcy będziemy przekazywać 510 zł  (łącznie: 3060 zł) na rzecz wdowy z  Aleppo Amal Jabbour Afessa z trójka dzieci poszkodowanych w wyniku działań zbrojnych.

Wskutek wojny ponad 4,8 miliona osób uciekło z kraju, a liczba uchodźców wewnętrznych w Syrii szacowana jest na 6,5 miliona. Rodzinom brakuje pieniędzy, aby zaspokoić podstawowe potrzeby – zapłacenie za wynajem jakiegokolwiek schronienia po ucieczce z własnego domu i za dostęp do prądu w postaci jednej żarówki i skorzystania z pralki kosztuje prawie połowę tego, co udaje im się zarobić. Im dłużej trwa wojna i państwo jest dewastowane, tym bardziej drożeją wszystkie usługi.

W skrajnie trudnej sytuacji znajdują się mieszkańcy miasta Aleppo, którzy poza ubóstwem i niepewnością zmagają się ze skutkami trwających działań wojennych w postaci ciągłych ostrzałów rujnujących miasto i powodujących straty w ludziach.

Dlatego w duchu solidarności pragniemy jako wspólnota parafialna w ramach własnych możliwości pomóc konkretnej rodzinie potrzepującej pomocy.

Wybraliśmy Amal Jabbour Afessa, która jest wdową. Mieszka w Aleppo z trójką dzieci. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. W wojnie stracili cały swój dobytek oraz dom. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną. Niech nasza jałmużna wielkopostna składana do skarbonki będzie konkretnym darem serca.

SKARBONKI MOŻNA ODEBRAĆ W NIEDZIELĘ PO EUCHARYSTII.

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD

46 ludzie podążają BMWNMP
Twitter Pic Zadrozny Twitter Pic OpercomP Twitter Pic Laurencj Twitter Pic Inspirac Twitter Pic Przybysz Twitter Pic kongreso Twitter Pic Krzysio_ Twitter Pic eRPe1975
Skontaktuj się z nami :

Nazwa:

E-mail:

Verification Image

Wpisz numer z góry: