Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

SKARBONKA: JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA DLA RODZINY Z ALEPPO

Akcja Caritas „Jałmużna Wielkopostna” polega na składaniu, przez okres Wielkiego Postu, ofiar pieniężnych do przygotowanych skarbonek. Pełne skarbonki zostaną przyniesione w Wielką Sobotę do kościoła i przekazane Parafialnemu Zespołowi Caritas, który pragnie przekazać środki na 6 miesięczną pomoc syryjskiej rodziny z  Aleppo, według programu „Rodzina Rodzinie” (rodzinarodzinie.caritas.pl). Przez sześć miesięcy będziemy przekazywać 510 zł  (łącznie: 3060 zł) na rzecz wdowy z  Aleppo Amal Jabbour Afessa z trójka dzieci poszkodowanych w wyniku działań zbrojnych.

Wskutek wojny ponad 4,8 miliona osób uciekło z kraju, a liczba uchodźców wewnętrznych w Syrii szacowana jest na 6,5 miliona. Rodzinom brakuje pieniędzy, aby zaspokoić podstawowe potrzeby – zapłacenie za wynajem jakiegokolwiek schronienia po ucieczce z własnego domu i za dostęp do prądu w postaci jednej żarówki i skorzystania z pralki kosztuje prawie połowę tego, co udaje im się zarobić. Im dłużej trwa wojna i państwo jest dewastowane, tym bardziej drożeją wszystkie usługi.

W skrajnie trudnej sytuacji znajdują się mieszkańcy miasta Aleppo, którzy poza ubóstwem i niepewnością zmagają się ze skutkami trwających działań wojennych w postaci ciągłych ostrzałów rujnujących miasto i powodujących straty w ludziach.

Dlatego w duchu solidarności pragniemy jako wspólnota parafialna w ramach własnych możliwości pomóc konkretnej rodzinie potrzepującej pomocy.

Wybraliśmy Amal Jabbour Afessa, która jest wdową. Mieszka w Aleppo z trójką dzieci. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. W wojnie stracili cały swój dobytek oraz dom. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną. Niech nasza jałmużna wielkopostna składana do skarbonki będzie konkretnym darem serca.

SKARBONKI MOŻNA ODEBRAĆ W NIEDZIELĘ PO EUCHARYSTII.

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD

37 ludzie podążają BMWNMP

Skontaktuj się z nami :

Nazwa:

E-mail:

Verification Image

Wpisz numer z góry: