Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Pasterka 2016.

Ponad 2000 lat temu pasterze czuwali przy stadach w miejscu, które dziś historia nazwie polem pasterzy w Beit Lechem  i nagle usłyszeli słowa: „Nie bójcie się. Idźcie do groty. Znajdziecie dziecię owinięte w pieluszki. Ono będzie znakiem dla was.” W nocy z 24 na 25 grudnia czuwaliśmy z pasterzami.  Opuściliśmy nasze mieszkania i przybyliśmy na godz. 12 w nocy do Bazyliki Mariackiej, aby spotkać się z Nowonarodzonym Jezusem i  powierzyć Mu nasze rodziny, parafialne wspólnoty, naszą ojczyznę i cały świat.

Liturgię rozpoczęła procesja z dzieciątkiem do żłóbka. Główny  celebrans, ks.  Bp. Zbigniew Zieliński, niósł figurkę Jezusa i położył w żłóbku. W liturgii posługiwali przedstawiciele różnych wspólnot duszpasterskich i formacyjnych.  W homilio ks. Bp. Zbigniew zwrócił uwagę na pokój płynący z betlejemskiej groty, który ma się udzielać wszystkim ludziom dobrej woli oraz na hasło obecnego roku duszpasterskiego, które brzmi jak imperatyw skierowany do wszystkich chrześcijan: „Idźcie i głoście”.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”true” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”pic_id” animation_effect=”bounce” album_title=”true” album_id=”103″]

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD

37 ludzie podążają BMWNMP

Skontaktuj się z nami :

Nazwa:

E-mail:

Verification Image

Wpisz numer z góry: