Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Pasterka 2016.

Pasterka 2016.

Ponad 2000 lat temu pasterze czuwali przy stadach w miejscu, które dziś historia nazwie polem pasterzy w Beit Lechem  i nagle usłyszeli słowa: „Nie bójcie się. Idźcie do groty. Znajdziecie dziecię owinięte w pieluszki. Ono będzie znakiem dla was.” W nocy z 24 na 25 grudnia czuwaliśmy z pasterzami.  Opuściliśmy nasze mieszkania i przybyliśmy na godz. 12 w nocy do Bazyliki Mariackiej, aby spotkać się z Nowonarodzonym Jezusem i  powierzyć Mu nasze rodziny, parafialne wspólnoty, naszą ojczyznę i cały świat.

Liturgię rozpoczęła procesja z dzieciątkiem do żłóbka. Główny  celebrans, ks.  Bp. Zbigniew Zieliński, niósł figurkę Jezusa i położył w żłóbku. W liturgii posługiwali przedstawiciele różnych wspólnot duszpasterskich i formacyjnych.  W homilio ks. Bp. Zbigniew zwrócił uwagę na pokój płynący z betlejemskiej groty, który ma się udzielać wszystkim ludziom dobrej woli oraz na hasło obecnego roku duszpasterskiego, które brzmi jak imperatyw skierowany do wszystkich chrześcijan: „Idźcie i głoście”.

Pasterka 2016.

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD

46 ludzie podążają BMWNMP
Twitter Pic Zadrozny Twitter Pic OpercomP Twitter Pic Laurencj Twitter Pic Inspirac Twitter Pic Przybysz Twitter Pic kongreso Twitter Pic Krzysio_ Twitter Pic eRPe1975
Skontaktuj się z nami :

Nazwa:

E-mail:

Verification Image

Wpisz numer z góry: