Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Małżeństwo

DOKUMENTY POTRZEBNE PRZY ZAWARCIU MAŁŻEŃSTWA

Narzeczeni przygotowujący się do sakramentu małżeństwa  zgłaszają się razem w biurze parafialnym trzy miesiące przed wyznaczonym terminem  ślubu w celu spisania protokołu przedmałżeńskiego i przedstawiają następujące dokumenty:

  1. Dowody osobiste.
  2. Świadectwo chrztu i bierzmowania (z datą nieprzekraczającą trzech miesięcy, licząc od daty spisania protokołu).
  3. Indeks katechetyczny lub ostatnie świadectwo ukończenia katechizacji.
  4. Akt ślubu cywilnego lub dokumenty z USC jeśli ślub kościelny ma mieć również skutki prawne (tzw. „ślub konkordatowy”).
  5. Zaświadczenie z poradni rodzinnej,
  6. Zaświadczenie ukończenia konferencji przygotowawczych do sakramentu małżeństwa tzw. Kurs Przedmałżeński. (Nauki odbywają się naszym dekanacie w Bazylice św. Brygidy oraz w Kościele św. Mikołaja)
  7. Dane personalne świadków. (imię nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania)
  8. Jeśli narzeczeni nie są z naszej parafii, to protokół przedmałżeński zostaje spisany w parafii narzeczonej lub narzeczonego, a do naszej parafii, po uprzednim uzgodnieniu terminu ślubu, dostarczają „licencję do asystowania” (Nihil obstat)  najpóźniej na dwa tygodnie przed planowanym ślubem zaadresowaną: Parafia Konkatedralna Wniebowzięcia NMP w Gdańsku. (Brak „licencji do asystowania” dwa tygodnie przed ślubem jest równoznaczne z rezygnacją z sakramentu małżeństwa w naszej parafii.)

(Na spisanie protokołu można się umówić w Księdzem poza godzinami otwarcia biura)

 

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD

49 ludzie podążają BMWNMP
Twitter Pic Karciasw Twitter Pic martaurb Twitter Pic pawelgol Twitter Pic intencje Twitter Pic Zadrozny Twitter Pic OpercomP Twitter Pic Laurencj Twitter Pic Inspirac
Skontaktuj się z nami :

Nazwa:

E-mail:

Verification Image

Wpisz numer z góry: