Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

I Komunia

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU SPOWIEDZI
I PIERWSZEJ  KOMUNII ŚW. 

Dzieci mieszkające na terenie naszej parafii winny być zgłoszone przez rodziców we wrześniu na spotkaniu organizacyjnym.
Uroczystość Pierwszego Pełnego Uczestnictwa w Eucharystii dla dzieci z naszej parafii odbędzie się w II niedzielę maja, czyli 13 maja 2018 r.  w Bazylice Mariackiej o godz. 12:00.

Do księdza przygotowującego do sakramentów należy dostarczyć:

  • świadectwo chrztu dziecka (zwolnieni są ci Rodzice, których dzieci były chrzczone w naszej parafii).
  • pisemną zgodę na przygotowanie i udzielenie sakramentów jeśli dziecko pochodzi z innej parafii.  (Dzieci zgodnie z wytycznymi Episkopatu Polski powinni przystąpić do w.w. sakramentów w parafii zamieszkania, a nie z tzw. „szkołą”)

Rodziców wraz z dziećmi zachęcam do uczestniczenia, przez cały rok w niedzielnej Mszy św. o godz. 11:00 w Kaplicy Królewskiej. Msza św. o godz. 11:00 jest dostosowana do dzieci szkolnych. Po zakończeniu liturgii przekazywane są bieżące informacje dla rodziców.

Katechezy sakramentalne dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. w roku szkolnym 2017/2018 odbywają się w czwartki godz. 16:30 w salce katechetycznej domu parafialnego. Dzieci na katechezę sakramentalną powinny przynosić zeszyt (16 kartkowy w kratkę) oraz książeczkę do nabożeństwa pt: „Z Panem Bogiem” wydawnictwa Bernardinum.

Na pierwszym spotkaniu 11 czerwca 2017 r. ustalono, że strojem dzieci komunijnych będzie tradycyjna, skromna jednolicie biała sukienka i ciemny garnitur oraz biała koszula.

Dzieci do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św.  w wymiarze parafialnej  katechezy sakramentalnej będzie przygotowywał ks. Piotr. Kontakt: p.libiszewski@bazylikamariacka.pl

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE:

  • z dnia (02.10.2017): W październiku spotkania odbywają się w Kaplicy Królewskiej w formie nabożeństwa. Proszę, aby dzieci miały swoje książeczki i zeszyty z wklejonymi piosenkami oraz poświęcone w minioną niedzielę różance.
  • z dnia (10.09.2017): Dzieci zapraszam na katechezę 21 września (czwartek) na godz. 16:30 do salki katechetycznej.
  • z dnia (12.06.2017): Kolejne spotkanie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się 10 września 2017 w salce katechetycznej domu parafialnego po mszy św. o godz.11.00. Proszę o przyniesienie metryki chrztu dziecka, jeśli dziecko nie zostało ochrzczone w naszej parafii.
  • z dnia (26.05.2017): Zapraszamy rodziców uczniów kl. II na spotkanie organizacyjne przed I Komunią św. w niedzielę 11 czerwca po mszy św. o godz, 11.00 do Kaplicy Królewskiej.

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD

49 ludzie podążają BMWNMP
Twitter Pic Karciasw Twitter Pic martaurb Twitter Pic pawelgol Twitter Pic intencje Twitter Pic Zadrozny Twitter Pic OpercomP Twitter Pic Laurencj Twitter Pic Inspirac
Skontaktuj się z nami :

Nazwa:

E-mail:

Verification Image

Wpisz numer z góry: