Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

XIV Niedziela Zwykła (9 lipca 2017)

XIV Niedziela Zwykła (9 lipca 2017)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV Niedziela Zwykła (9 lipca 2017)

 1. Bardzo serdecznie witam wszystkich odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. W liturgii Kościoła:
 •   – we wtorek: święto św. Benedykta Patrona Europy
 •   – w środę: wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
 •   – w czwartek wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
 •   – w sobotę wspomnienie św. Bonawentury
 1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45 przy figurze Madonny Pięknej Gdańskiej.
 2. Pragniemy przypomnieć, że w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w Bazylice odprawiane będą w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i 19.00. W dni powszednie o godz. 7.00 i 19.00. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą św.
 3. Zapraszamy w czwartek, 13 lipca na czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 18.30, następnie Msza św. połączona z procesją z figurą Matki Bożej. Dokładnie przed stu laty, od 13 maja do 13 października, Matka Boża w Fatimie objawiała się trójce dzieci prosząc o odmawianie różańca. Podejmijmy tę prośbę Maryi, która pomoże zmienić świat na lepszy. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie.
 4. We wszystkie piątki lipca i sierpnia w naszej Bazylice o godz. 20:15 odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej. Serdecznie zapraszam.
 5. Trwa kampania społeczna „Pokolenia dla Bazyliki” – każdy może dedykować komuś złotą gwiazdkę-cegiełkę, która zawieszona zostanie na sklepieniu Bazyliki Mariackiej – największej ceglanej świątyni w Europie. Nabywając taką gwiazdkę pomagamy w dziele renowacji tego niezwykłego kościoła. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej.
 6. Wybieramy się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej 15 kwietnia 2018 r. (po świętach wielkanocnych). Informacje dla zainteresowanych w Biuletynie i u ks. Piotra
 7. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
 8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Józefaty Pietkun, l. 91, zam. przy ul. Długiej

   Wieczny odpoczynek…

Wszystkim parafianom i gościom modlącym razem z nami życzymy radosnej niedzieli i błogosławionych dni rozpoczynającego się tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi.

 

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD