OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

 1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylię Mariacką.
 2. W liturgii Kościoła:

w czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika

w piątek wspomnienie św. Paulina z Noli biskupa

w przyszłą niedzielę  uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 1. W przyszłą niedzielę 24 czerwca,  w przededniu liturgicznego wspomnienie bł. Doroty z Mątów – naszej parafianki,  na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować Bogu za przykład jej życia i modlić się za jej wstawiennictwem o potrzebne łaski dla wszystkich małżeństw i rodzin.

W tym dniu odbędzie się również specjalne procesja z wizerunkiem bł. Doroty, która przejdzie ul. Mariacką, Dzianą, Chlebnicką i Piwną. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

W przyszłą niedzielę  odbędzie się promocja specjalnie przygotowanego przez Pocztę Polską znaczka pocztowego z wizerunkiem bł. Doroty z obrazu znajdującego się w Bazylice Mariackiej. Za tydzień przed Bazylika ustawione będzie specjalne stoisko na którym będzie można nabyć ten znaczek.

 1. Uczniów i nauczycieli zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w najbliższą niedzielę o godz. 11:00 do Kaplicy Królewskiej. Będziemy się też modlić o bezpieczne wakacje.
 2. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 8.30 śpiewamy w Bazylice Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Serdecznie zapraszamy
 3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę  o godz. 18.45. Intencje: prośny i podziękowania można składać na kartkach do skarbony obok figury Pięknej Madonny.    
 4. W środę 20.00 czerwca wyjeżdżamy na jednodniową pielgrzymkę szlakiem św. Wojciecha do Świętego Gaju .Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zainteresowani proszeni są o kontakt z ks. Piotrem.
 5. Już dziś informujemy, że w lipcu i sierpniu Msze św. w Bazylice odprawiane będą w dni powszednie o godz. 7.00 i 19.00 a w niedzielę o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i 19.00.
 6. Zapraszamy członków Franciszkańskiego Zakony Świeckich i sympatyków na comiesięczne spotkanie dziś o godz. 14:00 do sali parafialnej przy Kaplicy Królewskiej. 
 7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Klaudiusza Czerniawskiego, l. 82, z Szerokiej oraz śp. Heleny Kisiel, l. 90, z  ul. Ogarnej. Dobry Jezu …
 8. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.