1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. W liturgii Kościoła: 
  – w poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby Apostoła
  – we wtorek – wspomnienie błogosławionych męczenników gdańskich: ks. Mariana Góreckiego, ks. Bronisława Komorowskiego, ks. Franciszka Rogaczewskiego , siostry Alicji Kotowskiej i Towarzyszy.
  – w środę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy kapłana i doktora Kościoła
  – w czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika – jest to dzień 48 rocznicy święceń kapłańskich księdza arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.
 1. Pragnę poinformować, że w miniony wtorek sakrament bierzmowania przyjęło 9 osób z naszej parafii. Bierzmowanym życzymy mocy Ducha św.,  a ks. Piotrowi, który ich przygotowywał składamy serdeczne podziękowania.
 2. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe codziennie razem z Mszą św. wieczorną.
 3. Zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie 13 czerwca. O godz. 17:30 różaniec fatimski, o godz. 18:00 msza św. i procesja z figurką Matki Bożej niesioną w tym miesiącu przez Akcję Katolicką.
 4. Członków Akcji Katolickiej i sympatyków zapraszamy na comiesięczne spotkanie w poniedziałek (11 czerwca) po mszy św. wieczornej do sali na plebanii.
 5. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i sympatyków odbędzie się  w niedzielę 17 czerwca o godz. 14:00 w sali przy Kaplicy Królewskiej.
 6. Już dziś pragniemy poinformować, że w niedzielę 24 czerwca w przededniu liturgicznego wspomnienie bł. Doroty – naszej parafianki, na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować Bogu za przykład jej życia i modlić się za jej wstawiennictwem o potrzebne łaski dla wszystkich małżeństw i rodzin.  W tym dniu odbędzie się również specjalne procesja z wizerunkiem bł. Doroty, która przejdzie ul. Mariacką, Dzianą, Chlebnicką i Piwną. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.W tym dniu odbędzie się również promocja specjalnie przygotowanego przez Pocztę Polską znaczka pocztowego z wizerunkiem bł. Doroty z obrazu znajdującego się w Bazylice Mariackiej.
 7. Jednodniowa pielgrzymka szlakiem św. Wojciecha do Świętego Gaju odbędzie się dnia 20 czerwca (środa). Szczegółowe informacje są umieszczone w biuletynie i na tablicy ogłoszeń. Zapisy w biurze parafialnym lub u ks. Piotra.
 8. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
 9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Stanisława Wenderlich, l. 79, z ul. Złotników i śp. Ireny Stańczak, l. 67, z ul. Ogarnej. Dobry Jezu …. 
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.