OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylię Mariacką.
  2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przepiękne przygotowanie procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania za przygotowanie ołtarzy. Dziękuję osobom niosącym krzyż, chorągwie, feretrony. Bóg zapłać dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom, panu organiście. Bardzo dziękuję za pięknie przyozdobione okien waszych domów i liczny udział w procesji.
  3. Do czwartku w ramach oktawy uroczystości Bożego Ciała procesja w połączeniu z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane jest ono w powiązaniu z wieczorną Mszą św.
  5. W liturgii Kościoła:

we wtorek wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika

w środę wspomnienie św. Norberta biskupa

w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

  1. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę szlakiem św. Wojciecha do Świętego Gaju dnia 20 czerwca (środa). Szczegółowe informacje są w biuletynie i na tablicy ogłoszeń. Zapisy w biurze parafialnym i u ks. Piotra. 
  2. Pielgrzymów udających się do Fatimy zapraszamy na spotkanie organizacyjne w następną niedzielę t j. 10 czerwca po mszy św. wieczornej, czyli ok. 18.45 do sali w plebanii.
  3. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeb: śp. Ryszardy Kostrzewskiej-Zeidler 68 z ul. Ogarnej oraz  śp.  Marianny Dziuba, l. 85, z  ul. Ogarnej.  Dobry Jezu …..
  4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn
  5. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

                                                                                  Proboszcz Bazyliki Mariackiej