1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.

Dzisiejszą niedzielą nazywaną niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

  1. Dzisiaj o godz. 13.00 w Archikatedrze Oliwskiej sprawowana będzie uroczysta Eucharystia z okazji 10. rocznicy Ingresu Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia do Bazyliki Archikatedralnej p.w. Trójcy Świętej w Gdańsku-Oliwie. Mszy Świętej przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Wiesław Mering, Biskup Włocławski. Eucharystia transmitowana będzie przez Telewizję Trwam.
  2. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha Biskupa i męczennika  patrona Polski i głównego patrona naszej Archidiecezji.

we wtorek – wspomnienie św. Jerzego męczennika

w środę – święto św. Marka Ewangelisty

  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste poświęcenie obrazu z wizerunkiem św. Wojciecha – chrzciciela Gdańska . Obraz ten namalowany został przez pana Krzysztofa Izdebskiego z Gdańska. Malarz ten jest autorem wizerunku bł. Doroty, który zawieszony jest w naszej Bazylice. Serdecznie zapraszam na tę uroczystość.
  2. Pragniemy poinformować, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się 13 mają podczas Mszy św. o godz. 12.00, a Rocznica Komunii Św. odbędzie się podczas Uroczystości Fatimskich 13 mają o godz. 17:30.

Rodziców dzieci rocznicowych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek  o godz. 18.30 do sali w plebanii. 

  1. Polecam numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
  2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Andrzeja Samelak lat 60 z ul. Hokejowej i śp. Klemensa Sikorskiego lat 90 z ul. Szerokiej. Dobry Jezu…