OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29 grudnia 2019r Święto Św. Rodziny

  1. Przeżywamy oktawę świąt Bożego Narodzenia. Witam wszystkich parafian i gości w naszej wspólnocie parafialnej. Dzisiejsza uroczystość zwraca naszą uwagę na wartość i rolę rodziny. Módlmy się i troszczmy o to aby nasze rodziny były mocne wzajemną miłością, niech Najświętsza Rodzina z Nazaretu otacza nas swoją łaską.
  2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałego przeżywania świąt. Szczególne podziękowania dla kapłanów za posługę w konfesjonale. Z serca pragnę podziękować za przygotowanie wystroju świątecznego Bazyliki i Kaplicy Królewskiej.  Podziękowania dla panów którzy pomogli w ustawieniu choinek i ich wystrojeniu. Wszystkim  z serca składam staropolskie Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj o godz. 16.00 w Sali obok Kaplicy Królewskiej spotkanie wspólnoty Żywego Różańca . W czasie spotkanie nastąpi zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszamy również tych, którzy chcieliby dołączyć do tej pięknej inicjatywy odmawiania codziennie dziesiątki różańca w intencjach Koscioła.
  4. W liturgii kościoła:

we wtorek – wspomnienie św. Sylwestra – ostatni dzień Roku Pańskiego 2019

w środę – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

w czwartek  – wspomnienie św. Grzegorz z Nazjanzu

w piątek  – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus

  1. We wtorek, w ostatni dzień roku 2019 zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo dziękczynno-błagalne połączone z Mszą św. dziękczynną na zakończenie roku – godz. 18.00. Wspólnie odśpiewamy uroczyste Ciebie Boga wysławiamy i suplikacje.
  2. W środę uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2020.

Msze św. odprawiane będą w Bazylice o godz. 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00.  W Nowy Rok nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

  1. Trwa wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Szczegółowy plan Kolędy znajduje się w Biuletynie Parafialnym i na stronie internetowej Bazyliki . W dni powszednie kolęda rozpoczynać się będzie  o godz. 16.00 w soboty i niedziele o godz. 14.00.

Uwaga  – Ministranci nie będą dzień wcześniej zapowiadać kolędy.

  1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Danuty Galic l. 91 z ul. Piwnej oraz śp. Urszuli Bulc l.89 z ul. Złotników . Dobry Jezu …
  2. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się  Nowym Roku. Niech Matka Boża otacza nas płaszczem swojej miłości. Szczęść Boże.  

 

                                                                                                              PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ