OGŁOSZENIA PARAFIALNE

31 grudnia 2017 r.

Święto Świętej Rodziny

 

 1. Przeżywamy oktawę świąt Bożego Narodzenia. Witam wszystkich parafian i gości w naszej wspólnocie parafialnej. Dzisiejsza uroczystość zwraca naszą uwagę na wartość i rolę rodziny. Módlmy się i troszczmy o to aby nasze rodziny były mocne wzajemną miłością, niech Najświętsza Rodzina z Nazaretu otacza nas swoją łaską.
 2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałego przeżywania świąt. Szczególne podziękowania dla kapłanów za posługę w konfesjonale. Z serca pragnę podziękować za przygotowanie wystroju świątecznego Bazyliki i Kaplicy Królewskiej.  Podziękowania dla panów którzy pomogli w ustawieniu choinek i ich wystrojeniu. Wszystkim  z serca składam staropolskie Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj ostatni dzień roku Pańskiego 2017. W połączeniu z Mszą św. o godz. 12.00 i 18.00 odprawione zostaną nabożeństwa dziękczynno-błagalne.
 4. W liturgii kościoła:

w poniedziałek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

we wtorek – wspomnienie św. Grzegorz z Nazjanzu

w środę – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus

 w sobotę –  uroczystość Objawienia Pańskiego- Trzech Króli.  

 1. W poniedziałek uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2018. Msze św. odprawiane będą w Bazylice o godz. 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00 oraz o godz. 11.00 w Kaplicy Królewskiej. W Nowy Rok nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 2. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30 w Kaplicy Królewskiej a o godz. 17.00 nabożeństwo z komunią św.
 3. W sobotę – w uroczystość Trzech Króli Msze św. w bazylice jak w każdą niedzielę.

O godz. 12.00 sprzed Bazyliki Mariackiej rozpocznie się VIII Gdański Orszak Trzech Króli – do udziału w barwnym przemarszu serdecznie wszystkich zapraszamy.

 1. Od wtorku rozpoczyna się w naszej parafii wizyta duszpasterska tzw. Kolęda. Szczegółowy plan Kolędy znajduje się w Biuletynie Parafialnym i na stronie internetowej Bazyliki . Rozpoczynamy kolędę od ulicy Ogarnej.  W dni powszednie kolęda rozpoczynać się będzie  o godz. 16.00 w soboty i niedziele o godz. 14.00.

Uwaga  W tym roku ministranci nie będą dzień wcześniej zapowiadać kolędy.

 1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn
 2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Aliny Riss l. 65 z ul. Św. Ducha. Dobry Jezu
 3. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się  nowym roku. Niech Matka Boża otacza nas płaszczem swojej miłości. Szczęść Boże.