1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia. Zgodnie jednak z tradycją wystrój świąteczny wraz ze śpiewem kolęd trwać będzie do 2 lutego czyli do uroczystości MB Gromnicznej.
  3. W miniony czwartek zakończyliśmy wizytę duszpasterską kolędę . Bardzo dziękujemy za miłe, pełne wiary spotkania. Składamy staropolskie Bóg zapłać za złożone w czasie kolędy ofiary – są one przeznaczone na potrzeby naszej parafii.  Gdyby ktoś chciał jeszcze zaprosić księdza na kolędę, gdyż był nieobecny w wyznaczony terminie prosimy o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym.
  4. Pragnę również podziękować organizatorom Gdańskiego Orszaku Trzech Króli. Było to wspaniałe wydarzenie które zgromadziło kilku tysięczną społeczność mieszkańców Trójmiasta i turystów. Bóg zapłać.
  5. We wtorek 14 stycznia przypada pierwsza rocznica śmierci śp. Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, którego prochy spoczywają w naszej Bazylice. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. w pierwszą rocznicę śmierci we wtorek na godz. 18.00  do Bazyliki Mariackiej. Mszy św. przewodniczyć będzie  Metropolita Gdański Abp Sławoj Leszek Głódź.   

Natomiast w poniedziałek – w rocznicę zamachu o godz. 20.30 przy grobie Pana Prezydenta odbędzie się modlitwa wielowyznaniowa.

Równocześnie informujemy, że w niedzielę, poniedziałek i wtorek Bazylika będzie otwarta do godz. 22.00.  

  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.45. Prośby i podziękowania, które chcielibyśmy polecić wspólnej modlitwie proszę składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
  2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Biuletyn Parafialny.
  3. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Wacława Zwęglińskiego l. 97 z ul. Św. Ducha oraz  śp. Jana Kuchnickiego l. 70 z ul. Stągiewnej.  Dobry Jezu ….
  4. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i miłego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ